הקבינט החליט: עדיפות ביטחונית לחלופה של יבוא אמוניה באמצעות אנייה קטנה בהזרמה ישירה - 0404
הקבינט החליט: עדיפות ביטחונית לחלופה של יבוא אמוניה באמצעות אנייה קטנה בהזרמה ישירה חדשות 0404

הקבינט החליט: עדיפות ביטחונית לחלופה של יבוא אמוניה באמצעות אנייה קטנה בהזרמה ישירה

ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי (הקבינט המדיני- ביטחוני), החליטה היום פה אחד לקבל את המלצות ומסקנות "הוועדה לבחינת עמידתן של החלופות לייבוא האמוניה לישראל (בטווח הזמן הקרוב), בקריטריונים הביטחוניים המתייחסים לעתות שגרה".

המלצות הוועדה נסמכו באופן מלא על סקירות מקצועיות ועמדות כתובות של הגופים הביטחוניים אשר סקרו בפני הוועדה את האיומים השונים, סבירות התממשותם וכן את המענה הקיים בידי הרשויות המוסמכות להגנה מפני איומים אלו.

לאור עמדות הגופים הביטחוניים נקבע כי שלוש החלופות לייבוא אמוניה לטווח הזמן הקרוב שנמצאו קבילות על- ידי המשרד להגנת הסביבה, קבילות גם מהבחינה הביטחונית.

בנוסף, חברי הקבינט החליטו לקבל את המלצת הוועדה, המבוססת אף היא על עמדות הגורמים הביטחוניים, לפיה קיימת עדיפות ביטחונית מסוימת לחלופה של יבוא אמוניה באמצעות אנייה קטנה בהזרמה ישירה.

נציג עיריית חיפה ונציג עמותת צלול שהיו חברים בוועדה בחרו לפרוש מהוועדה לאחר סיום עבודתה ולפני שמסקנותיה הוגשו לקבינט תוך שהם מתנגדים להמלצותיה ומסקנותיה של הוועדה.

מתן נעים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]