מתגייסים להקמת בית כנסת לזכרו של לוחם הימ''מ בעל עיטור המופת, רנ''ג פסקל אברהמי ז''ל - 0404

מתגייסים להקמת בית כנסת לזכרו של לוחם הימ"מ בעל עיטור המופת, רנ"ג פסקל אברהמי ז"ל

"מרגש אותנו לראות כיצד עם ישראל מתגייס ותורם כדי להנציח את זכר בננו, פסקל אברהמי ז"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו מירי מחבלים", כך אמרו בקול ניקול ואליהו אברהמי, הוריו של פסקל ז"ל, כששמעו על פרוקיט גיוס ההמונים לטובת הנצחת שמו של בנם והקמת בית כנסת לזכרו.

לוחם הימ"מ רנ"ג פסקל אברהמי הי"ד – הי"ד נולד בצרפת ועלה לארץ בשנת 1977. בשנת 1985 התגייס לימ"מ והוכשר כלוחם וצלף. ב-1990 קיבל את עיטור האומץ על חיסול יחידת מחבלים וב-1995 קיבל את עיטור המופת, כשהסתער על שלושה מחבלים שהיו בדרכם לפיגוע. בנוסף היה שותף בכוח הפריצה ל"אוטובוס האמהות" בחברון שם הסתער לבדו על 4 מחבלים והרג את כולם.

ב -18.8.2011 נהרג רנ"ג פסקל אברהמי, מירי מחבלים מגבול ישראל-מצרים בזמן שאבטח כוחות סילוק פצצות שעבדו בזירה. רנ"ג אברהמי נהרג בגיל 49, והיה מוותיקי הלוחמים ביחידה, עם שירות רציף של 26 שנה כלוחם בימ"מ.

בימים האחרונים עלה פרוייקט הדסטארט להקמת בית כנסת לזכרו. המשפחה מתרגשת מעצם המחשבה להנצחתו של פסק"ל ע"י קריאת בית כנסת על שמו ואף ביקשה להודות לכל מי שתרם: "אנו זקוקים להתגייסות שלכם, כל אחד כפי יכולתו כדי שנוכל להגיע ליעד הכספי שיאפשר לנו להנציח את פסקל שלנו ולהחזיר לו תודה על פועלו. ההתרגשות גדולה ואנחנו מעריכים ומקווים לראותכם ברשימת התומכים".

לינק לפרוייקט: https://goo.gl/wrCQJB

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com