מנכ"ל סינמה סיטי: "כל שקל שירד מעמלת האינטרנט יעלה 2 שקלים במחיר הכרטיס". כבל: "לא נירתע מאיומים" - 0404
מנכ דוברות וועדת הכלכלה

מנכ"ל סינמה סיטי: "כל שקל שירד מעמלת האינטרנט יעלה 2 שקלים במחיר הכרטיס". כבל: "לא נירתע מאיומים"

מנכ"ל סינמה סיטי: "כל שקל שירד מעמלת האינטרנט יעלה 2 שקלים במחיר הכרטיס" יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל: "לא נירתע מאיומים – הצעת החוק תעבור". הדברים נאמרו בדיון סוער בוועדה הכלכלה בהצעה לאסור גביית עמלות בעסקאות שמבוצעות באינטרנט.

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, החלה היום להכין לקריאה ראשונה את הצעתה של ח"כ תמר זנדברג, לתקן את חוק הגנת הצרכן ולאסור על גביית עמלה בעסקאות שמבוצעות באינטרנט. לפי ההצעה, לא ניתן יהיה לגבות עמלה בהזמנה באינטרנט שאינה נגבית בעסקה פרונטלית. הדבר נהוג בעיקר ברכישת כרטיסי קולנוע באינטרנט, עבורן נגבית עלמה שאינה נגבית ברכישה בקופות – והצעת החוק נועדה לשים סוף לתופעה.

היו"ר כבל התייחס לאיומים כי הצעת החוק תביא לעליית מחירי הכרטיסים ואמר כי אין הצעת חוק שלא גררה איומים מסוג זה. הוא הוסיף כי ההצעה תעבור על אף האיומים וכי הוועדה לא תתפשר על הצעות שיעשו ממנה "חוכא ואיטלולא".

נציג התאחדות ענף הקולנוע, ד"ר שלומי פריזט, אמר כי "לא מדובר בכשל שוק או תופעה ייחודית לישראל", וציין כי "מבדיקה שעשה גילה שזה המצב גם בברלין, פרנקפורט, לונדון, פריז, רומא, ניו יורק ומקומות נוספים".

המפיק משה אדרי סיפר כי רשתות הקולנוע נלחמות על חייהן. "לפני חודש הלכה רשת לפשיטת רגל, אין כסף בתעשייה הזו. אתם חושבים שאנחנו מדפיסים כסף אבל יש לנו תחרות יומיומית מול האינטרנט. אנחנו חתומים על ערבויות אישיות מפה ועד רמת גן, ח"כ זנדברג רוצה לקבל חשיפה על משהו שטותי", אמר.

מנכ"ל סינמה סיטי, אבי אדרי, הסביר כי אם מחיר העמלות ירד הם יצטרכו להביא את הכסף הזה ממקום אחר. לדבריו, "בעל הזכויות בסרט לוקח 50% ממחיר הכרטיס, כי מישהו צריך לשלם לבראד פיט. במקום להעלות את מחיר הכרטיס אנחנו לוקחים עמלת אינטרנט, כי הכסף הזה כולו נשאר אצלנו. אם מחר בבוקר מבטלים את זה אז על כל שקל שלקחתי עמלה אני צריך להוסיף שני שקלים למחיר הכרטיס".

היו"ר כבל סיכם ואמר כי בכוונתו לכנס את כל הגורמים בניסיון למצוא הצעת פשרה שתטיב עם הצרכנים. "שאף אחד לא יטעה, הצעת החוק הזו תעבור ואל תבואו עם הצעות שיגחכו אותנו", אמר. ח"כ זנדברג הציעה כי הפשרה תהייה עמלה אחת לעסקה אחת.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]