וועידת עכו השנייה לעירוניות נחתמה אתמול בפאנל בנושא הסכמי הגג - 0404
+
וועידת עכו השנייה לעירוניות נחתמה אתמול בפאנל בנושא הסכמי הגג דוברות עיריית עכו

וועידת עכו השנייה לעירוניות נחתמה אתמול בפאנל בנושא הסכמי הגג

הוועידה נערכה באולמות האבירים בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר עכו שמעון לנקרי והיא אורגנה על ידי הפורום הישראלי לעירוניות. את הוועידה ניהלה ד"ר אביגיל דולב.

במליאת הפתיחה  ציין נתנאל לפידות, מנהל אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות, כי "בשנתיים האחרונות ביוזמת שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אנחנו מובילים תהליך של לימוד וגיבוש מדיניות לעירוניותטובה ויעילה יותר. במסגרת זאת המשרד עוסק יותר בשיפור המרחב הציבורי, והכרה שאיכות חיים נוצרת לא רק על ידי יחידות דיור אלא גם במרחב הציבורי שבינן. בתהליך כזה השותפויות הבין משרדיותוהבין מגזריות הן קריטיות. אנחנו מוצאים את עצמנו לומדים, חולקים ומשתפים ידע עם מוסדות אקדמיים, ארגוני חברה אזרחית, רשויות מקומיות וגורמים מהמגזר העסקי במטרה לקדם תהליכי עירוניות ברחביהארץ".

במושב שעסק בפעילות המטה הלאומי לעירוניות בשנתיים האחרונות הציג ד"ר עמיאל וסל, מ"מ מנהלת תחום מדיניות במשרד הבינוי והשיכון, את  פעילות המשרד בתחום העירוניות והמרחב הציבורי  ואמרכי  "המשרד מבצע שורה של פעולות ממוקדות בשיפור איכות המרחב הציבורי לתושב. שיתופי הפעולה עם החברה האזרחית והאקדמיה מאפשרים ביצוע של פרויקטים החל משיפור ההצללה וכלה במערכתמדידה לשכונות איכותיות ומקיימות".

מודל הסכמי הגג אותו מקדם משרד הבינוי והשיכון רותם מראש את כלל משרדי הממשלה הרלוונטיים והרשות המקומית לקראת שיווק קרקעות ממוקד ואפקטיבי. בשנתיים האחרונות נחתמו שורהשל הסכמי גג מול הרשויות המקומיות, במסגרתם יתווספו 109,167 יחידות דיור.

בפאנל המסכם של הועידה בנושא הסכמי גג, ציין שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "הסכמי הגג אמנם תואמים את האינטרס של העיר, אבל המהירות שבה המדינה מצפה ליישם את ההסכמים היא לא ריאלית.עכשיו הגיע הזמן לעצור את ההיסטריה, לראות ולהבין את הביקושים".

נעמי צור, יו"ר הפורום הישראלי לעירוניות, שותפים מייסדים של הוועידה: "ועידת עכו לעירוניות שהתכנסה זו הפעם השנייה, נועדה ליצור שיח בין מגזרי לקידום עירוניות בישראל. אנו שמחים על הדיון הפורהסביב הסכמי הגג, מהלך דרמטי של הממשלה שישפיע ללא היכר על איכות הערים בהן נחיה לשנים הבאות. הפורום הישראלי לעירוניות שם לו למטרה להמשיך ולהוביל  את השיח לקידום עירוניות בישראל,ולשנות את כללי המשחק – לא עוד ערים למגורים או שינה, אלא ערים תוססות, איכותיות, בריאות וכאלה החושבות על צרכי המחר".