התושבים ביישובי העוטף בלחץ וכמה עזבו בתיהם. תושב אשקלון: ״אשתי והילדה עברו לבית הוריה״ - 0404
+
התושבים ביישובי העוטף בלחץ וכמה עזבו בתיהם. תושב אשקלון: ״אשתי והילדה עברו לבית הוריה״ רפאל חיון

התושבים ביישובי העוטף בלחץ וכמה עזבו בתיהם. תושב אשקלון: ״אשתי והילדה עברו לבית הוריה״

לחץ, פחד, חשש לחיים – כך מתנהלים בימים האחרונים תושבי יישובי העוטף. מחבלי חמאס וגי׳האד יורים רקטות ומפגיזים את ערי ארצנו. התושבים חשים כמו במלחמה וזועקים על התגובה הפושרת של מערכת הביטחון.

תושב אשקלון, אבי עטיה, לא ראה את רעייתו ובתו התינוקת שרק לאחרונה נולדה מזה כשבוע. עטיה סיפר לחדשות 0404, כי רעייתו לא יכלה לעמוד בלחץ והחליטה לעבור לבית הוריה, עד יעבור זעם.

עטיה: ״הפחד מטורף וקשה לנו לחיות חיי שגרה באזור הזה. אשתי התגוררה בירושלים עד לפני החתונה. ברגע שהיתה אזעקה והיה ירי, היא חששה לחיי התינקות שלנו שנולדה רק לפני כחודשיים וחצי בערך והיא עברה לבית הוריה בירושלים. אני לא יכול לעזוב את העבודה שלי ולכן נשארתי לבד. רק בשבת אראה אותם. אנחנו מדברים כל ערב בטלפון ופתאום אתה מבין שאתה גר באזור שיש בו מלחמה״.

עטיה המשיך וסיפר: ״אני מגיע בערב שבור מהעבודה לבית ריק. עליתי מצרפת לישראל לפני כ-10 שנים. אני כאן בלי ההורים והמשפחה הקטנה שלי בארץ – זה מה שיש לי. אני מרגיש פתאום ריקנות. לי ולאשתי קשה מאוד לא להיות יחד. אין לי ספק שצרפת מולדתי, לא היתה מוכנה לספוג טילים ולעבור לסדר היום. אני אוהב את צרפת כי נולדתי בה, אבל אין סיכוי שאחזור אליה. ישראל זה הבית שלי, אבל כל מה שאני מבקש, שממשלת ישראל תתן לי להרגיש שאני חי בבית, בשקט ולא תחת התקפות טילים״.

ג׳, המתגוררת בשדרות, סיפרה לחדשות 0404: ״אני לא ישנה כבר כמה ימים. אני בלחץ נוראי וחוששת מהגרוע מכל. אתה לא יכול לנהל אורח חיים רגיל כאשר אתה יודע שיכולה כל רקע להיות אזעקה ורקטות יעופו לך מעל הראש. אי אפשר לתכנן אירוע. אי אפשר לתכנן לקחת את הילד למשחקייה. אתה פשוט תקוע בתוך פחד קבוע. אני לא מאמינה שכך אנחנו חיים במדינת ישראל״.

אילן, תושב אחד מיישובי המועצה האזורית אשכול: ״ממשלת ישראל רק מבטיחה, אבל לא באמת מבצעת. ליברמן משחק אותה שר ביטחון קשוח, אבל הוא לא עושה שום דבר. הוא אלוף העולם בדיבורים. נראה אותו חי כאן. היכן הצבא הגדול והמפואר שלנו? היכן הכוח הישראלי? אתם לא רואים שצוחקים לנו בפרצוף? הם לא רואים שהמחבלים הארורים האלה עושים מה שבא להם? לא מפריע להם שילדים קטנים צורחים כאן? שהחיים שלנו הרוסים״?