פרסום ראשון: בדואים נצמדו עם טרקטורון למוביל טנקים וגנבו ציוד. אחד מהם זוהה, קפץ מהטנק ונפצע קשה - 0404
+
פרסום ראשון: בדואים נצמדו עם טרקטורון למוביל טנקים וגנבו ציוד. אחד מהם זוהה, קפץ מהטנק ונפצע קשה 0404

פרסום ראשון: בדואים נצמדו עם טרקטורון למוביל טנקים וגנבו ציוד. אחד מהם זוהה, קפץ מהטנק ונפצע קשה

לא יאמן עד כמה לא חוששים הגנבים הבדואים מצה״ל. גניבות ציוד של לוחמינו, במיוחד בצאלים, כבר הפכו לתופעה של ממש. גם החלטת הרמטכ״ל לפעול כנגדם באמצעות הוראות הפתיחה באש, לא ממש השפיעה על הבדואים, שיודעים שחייל יחשוש לירות לעברם, מאחר והוא עלול להשלח לכלא ולהפוך לאלאור אזריה 2.

כעת, עלתה התופעה המסוכנת מדרגה. היה זה לאחר שחיילינו מהמילואים העמיסו את הציוד על טנקים, לקראת העברתם לשטחי כינוס באזור אחר. לאחר מכן, הועלו הטנקים על המובילים והחלו לצאת מאזור ״שיקגו״ – שטח האש בצאלים.

בשלב הזה, בעת שהמובילים החלו לצאת מצאלים, נצמד אליהם טרקטורון שעליו רכבו שני בדואים. הנהג הצמיד את הטרקטורון לאחד מהמובילים וחברו החל לטפס על המשאית ולאחר מכן עלה על הטנק עצמו. בתוך שניות הוא החל לזרוק לעבר הכביש ציוד של לוחמינו שלקח מהטנק, מאזור סל הצריח. חברו, אסף את הציוד שנזרק והמתין לו.

מאחורי המוביל נסע ברכב צבאי סגן מפקד הפלוגה, שלפתע זיהה את הבדואים בפעולה. הבדואי הגנב הבין שעלו עליו והחליט לזנק מהטנק – מגובה של כחמישה מטרים (כולל המוביל). הבדואי התרסק על הקרקע ונפצע באורח קשה ואילו חברו נמלט עם הטרקטורון והציוד מהמקום. חיילינו הזמינו למקום אמבולנס צבאי, שפינה את הבדואי לבית החולים סורוקה כשהוא מורדם ומונשם.

מילואימניק לחדשות 0404: ״זה הרבה מעבר להזוי מה שקורה כאן. זה ביזיון של ממש. הרמטכ״ל חייב להתעורר במהירות, כי מה שקורה בשטח הוא נורא ואיום. מעמד החייל הפך לבדיחה. הם מתייחסים אלינו כאילו היינו דחלילים באמצע הגינה – רק נראים מפחידים, אבל לא באמת. זה מבזה אותנו, מבזה את כל השירות שעשינו עד היום ומבזה בכלל את צבא ההגנה לישראל״.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 בתגובה: ״אתמול בשעות הערב, במהלך העברת טנקים על גבי מובילים בשטח אש בדרום הארץ, זיהה סגן מפקד פלוגה בגדוד מילואים גבר פצוע בהכרה חלקית כשבידיו ציוד צבאי סמוך לתובלתית. גורמי רפואה צבאיים הוקפצו לאירוע על מנת לתת לפצוע טיפול ראשוני. ככל הנראה בזמן הובלת הטנק על גבי המוביל, החשוד עלה עליו בניסיון לגנוב ציוד צבאי ונפל ממנו. האירוע מתוחקר על ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל ובמשטרת ישראל״.