הציבור הדתי נגד הרב שרלו שייקח חלק בהפגנת השמאל: ״הטיפשים אנחנו בעיניך שתוכל לרמות אותנו״?, ״אל תשתמש בתואר רב״ - 0404
+
הציבור הדתי נגד הרב שרלו שייקח חלק בהפגנת השמאל: ״הטיפשים אנחנו בעיניך שתוכל לרמות אותנו״?, ״אל תשתמש בתואר רב״ פייסבוק

הציבור הדתי נגד הרב שרלו שייקח חלק בהפגנת השמאל: ״הטיפשים אנחנו בעיניך שתוכל לרמות אותנו״?, ״אל תשתמש בתואר רב״

הרב יובל שרלו, אותו מתייגת תקשורת השמאל כאחד ממובילי הציונות הדתית (למרות שאינו כזה), פרסם פוסט ברשת פייסבוק על כוונתו לקחת חלק בהפגנת השמאל ברוטשילד בתל אביב – הפגנה כנגד ראש הממשלה וממשלת הימין.

דבריו של הרב שרלו גרמו לסערה וטוקבקים ברשת ורבים בציבור הדתי תקפו אותו. אבל לא רק הציבור הדתי, גם חילוניים המתנגדים לצעד שבו בחר, כתבו נגדו.

הרב שרלו כתב בין השאר: ״למה אני מתכוון ללכת להפגנה במוצאי שבת? השאלה מתעצמת, כי אף שמודע שלעתים יש בי נאיביות מסוימת, ואמונה עמוקה ברוח האדם הישר, איני משלה את עצמי שיש מאחורי הפגנות אלה עולם מלא של אינטרסים פוליטיים; שאפשר שחלק מנצלים את בואי ליצירת תדמית מסוימת; כי אכן היושרה של חלק מהמארגנים מוטלת בספק, בעיקר כאשר מדובר על מאבק בשחיתות משמאל; ועוד ועוד. ואף על פי כן: אחרי כל החשבונות ולפני כל החישובים – זו זכות לומר בנקיות את מה שאני חושב, בלי המניפולציות, בלי הניצול, בלי השיקולים הפוליטיים, ואיני רוצה להתכחש לזכות הפשוטה בשחיתות היא מאבק בלתי מתפשר, הרואה את הנושאים האלה כבסיס החברה״…

עוד כתב שרלו: ״אין לי כל ספק שחלק ממניעי הפגנות אלה אינו טהור… אני מבקש לחבור אליהם ולהיות חלק בלתי נפרד מאנשים נפלאים אלה המסורים לעם ישראל, למדינת ישראל ולטובת כל האנשים הגרים בכברת הארץ המיוחדת הזו״.

למרות הידיעה כי מדובר בהפגנת שמאל (כפי שכתב בעצמו על מניעי המפגינים), בחר הרב שרלו להודיע כי יגיע להפגנה. שרלו גם צפוי לנאום במהלכה.

יגאל, תושב פתח תקווה, דתי חובש כיפה סרוגה, לחדשות 0404: ״הרב שרלו מעולם לא ייצג אותי, לא את משפחתי ולא את חבריי. יש לו דעות שמתאימות יותר לעולם הרפורמי. בושה וחרפה שהוא בוחר ללכת להפגנה שכל כוונתה להפיל את הימין. מבחינתי, רב שגולש בפייסבוק ומפעיל דף בפייסבוק, הוא לא רב. הוא רחוק מלהיות רב. אם לא מפריעות לו פרסומות לא צנועות, קללות ועוד ויש לו זמן להתעסק ברשת – הוא לא רב שיכול לייצג ציבור״.

על הפוסט שכתב שרלו, הגיבו חבריו בדף וגולשים נוספים. טל אור כתב: ״הולך לקבל מחיאות כפיים וחיבוק מהקהל ברוטשילד ופרגון מהתקשורת בהפגנה נגד השלטון ולא מתכוון אפילו להשתתף בהפגנה של תושבי דרום תל אביב נגד המסתננים שמתקיימת בדיוק באותו המקום. מעניין למה״.

חקי סתת הגיב בזעם: ״אני קורא ולא מאמין. הטיפשים אנחנו בעיניך שתוכל לרמות אותנו ביחס לכוונותיך ה"מוסריות" באיך שאתה מנסה לתרץ את רצונך להיות שותף בהפיכת רחוב נגד שלטון מכהן, שעה שהעובדות פרושות למרגלותיך וגלויות לפניך?! 1. ההפגנות האנרכיסטיות להחלפת השלטון הנבחר מתנהלות כשנה כהמשך ישיר מהבחירות בהן נגרם הפסד לאופוזיציה2. ההפגנות הן נגד אושיות החוק והמשפט ותקינותם, כי הן ליד ביתם של נציגי החוק לאלץ אותם "להזדרז" ולכפות עליהם לקבל את משפט הרחוב.  3. מארגני ההפגנות ונואמיה קבעו ללא דין ומשפט מי הם המושחתיםשהם רק מהצד האחד של נבחרינו בכנסת, ומתעלמים משחיתות אנ"ש. 4. משתתפי ההפגנות רומסים את הדמוקרטיה ואת זכויות כבוד האדם וחירותו וקבעו כי ראש הממשלה אשם עד שיוכיח חפותו. אשמה וגזר דין ללא משפטאם כן, בשם איזו סמכות אתית, או עובדתית, אתה קובע שקיים "שלטון ריכוזי" שמטרתו לפגוע בזרועות החוק והמשפטשעה שישנן חוות דעת של גדולי משפטנים שדעתם תומכת בהפרדת הסמכויות, בין החוקרת לתובעת ולשופטת. ותומכים הם בחוק ההמלצות ובמניעת הדלפות שהן כשמן יצהר בלהבות הלינץ' בככר ובשדירה. אין מלחמה בשחיתות בהנהגת שרלטנים ומושחתים כאלדד יניבאין מלחמה בשחיתות כנגד צד פוליטי אחד ומתן הכשר בשתיקה לאלה המתימרים להיות החלופה, האלטרנטיבה השלטונית כשכפות ידיהם אינן נקיות. על זה נאמר: לך לך איש הדמים, והוסף שמן למדורת הלינץ' בככר ובשדירהאם תלך ראוי אתה להידמות למני נפתלי ולאלדד יניב – "אושיות מוסר" מורמים מעם״!

אריאל וולף כתב לרב: ״פופוליזם זול? אהדת מי שאתה מחשיב כאליטה? הרצון שלך להיבחר לרבנות הראשית? ואולי סתם הנחייה שקיבלת מהקרן? ואולי כל האפשריות נכונות״?

נהוראי עמי: ״תגיד אתה רציני? שחיתות? בוא תסביר לי באיזו שחיתות הורשע רוה״מעל מה אתה מדבר? יש פה הפגנת שמאל במימון שמאל קיצון ואתה רוצה להיות חלק מזה. אני שומע 15 שנה – ביבי יושחת, נחקר עשרות פעמים ותמיד אין כתב אישום. לא ברור לי איך רב בישראל מאשים אדם שלא הורשע בשחיתות? אין פה מוציא שם רע דאורייתא״?

יואב רופא כתב: ״טעות בידך: מטרת ההפגנה המוצהרת ע"י אלדד יניב היא לעקוף את הדמוקרטיה ולהחליף את השלטון ע"י בית המשפט״.

חגי כהנא תקף את הרב שרלו: ״אתה נותן יד לפושעי ה BDS. אל תלך לשם״.

אורי כרמי כתב: ״ניצול טוב ליבך למטרות ציניות שפלות של יצירת קונצנזוס להפיכה נגד ממשל מכהן ונבחר כחוקהתאכזבתיבבקשה מנע מעצמך את הביזיון בתמונה ראשית בידיעות אחרונות ובהארץ ביום א׳״.

מלכה אליהו כתבה: ״אם רובם רוצים שתהיה מדינת כל אזרחיה, מבחינתי, הם לא רוצים להיות יהודיםלא סתם ה-בי די אס הצטרפו אליהם בהפגנה״.

אליהו פלדמן: ״לא מנקים לכלוך על ידי לכלוך. ההפגנה הזו מערבת בזדון שיקולים פוליטיים ציניים עם שיקולים מוסריים. חלק ממארגניה שקועים עד צואר בשחיתות בעצמם (למשל אלדד יניב שהודה בכך בעצמו). הצביעות והמוסר הכפול שעולים ממנה זועקים לשמים״.

הרב שרלו ראה את התגובות נגדו והחליט לענות. באחת התשובות שנתן, סתר את עצמו, לאח רשאמר שאינו טוען שהממשלה בראשות נתניהו היא ממשלה מושחתת וכך אמר: ״אני מקווה שלעולם לא נעמוד בפני הבחירה הזו – לתמוך בממשלת ימין מושחתת (כדי להסיר ספק: אני מדבר על מציאות תיאורטית, ובדבריי לא טענתי זאת ואיני טוען זאת), או בממשלת שמאל ישרה ונקיה (כנ"ל). אבל מדבריך עולה שאם זו תהיה הבחירה – צריך לבחור בימין. ואני כלל לא בטוח שזו תהיה בחירתי״. אודי דהן השיב לרב: ״זו אינה ממשלה מושחתת. זו ממשלה מצויינת. הטלת הדופי בממשלה הנוכחית הוא בסך הכל סחריר (ספין). הבחירה היא בין ממשלת ימין מצויינת לבין ממשלת שמאל עם אנשים מסוכנים והזויים, בתמיכת המפלגה הערבית המאוחדת. אנא ממך, שקול שנית את הצעד הזה שלך. למען ההתיישבות. 

חגי סרי לוי תקף את הרב שרלו ואמר כי הוא מבזה אותו: ״אתה כותב כך: "אני מדבר על מציאות תיאורטית" נכון. אבל השתתפתך בהפגנה לא תיאורטית בכלל. היא מעשית ביותר. גם אני לא אצביע לעולם לממשלת ימין מושחתת – כבוד הרב אתה מבזה אותי בהגדרה הזו! ועוד רבים אחרים במחנה הימין – כב' הרב רוצה להיות נושא דגל השחיתות? (ועוד בשחיתות שנכון לעכשיו אפילו לא קיימת – לא משפטית ולא מעשית) בבקשה. אבל אל תרמוז אפילו ברמז קל שבקלים שאנשים רבים אחרים יתמכו בימין בכל מקרה למרות השחיתות שלו. אם לשיטת כב' הרב זו מציאות תיאורטית אז מדוע להפגין על תיאוריות? בבוא היום אם יגיע ויוכח שהייתה שחיתות וראש הממשלה וחבריו לממשלה ועוד אשמים אשמח מאוד להשתתף לצידך בהפגנה – אחכה לכב' הרב בצומת גוש עציון וניסע יחד״.
 
עוד הוסיף סרי לוי וכתב: ״להתיצב כתף אל כתף עם אדם שעשה עסקת טיעון (מני נפתלי) כלומר שהודה באשמה פלילית במשטרה וגם הוגשו נגדו כתבי אישום נוספים (כלומר שחיתות עם קבלות) ועם אלדד יניב שציין ש"בעתיד אנשים ישבו בכלא על דברים שאני עשיתי" כולל תיווך בין המליארדר מרטין שלאף ואהוד ברק…״
 
ישראל זילבר: ״טפשות. צביעות. נאיביות. בראשון הוא יפרסם טור סליחה, כמה טיפש הייתיכמו בני לאו בהפגנה הקודמת״.
 
שרה דיין כתבה: ״זה הפוסט שבחרת להעלות בחנוכה? אל תשתמש בתואר רב״.