חצי מליון ש''ח מענק מחקר למרכז הרפואי פדה-פוריה - 0404
+
חצי מליון ש"ח מענק מחקר למרכז הרפואי פדה-פוריה

חצי מליון ש"ח מענק מחקר למרכז הרפואי פדה-פוריה

מענק מחקר בגובה חצי מליון ש"ח יוענק למכון המחקר של המרכז הרפואי פדה-פוריה, על ידי קרן המדען הראשי במשרד הבריאות.

הבשורה המשמחת נמסרה לד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה במרכז הרפואי. מענק המחקר מטעם קרן המדען הראשי של משרד הבריאות יוענק במסגרת קול הקורא למענקי מחקר בתחום מחקר ביו רפואי תרגומי לשנת 2017 . המחקר יעסוק באפיון התגובה החיסונית בזמן זיהום הנגרם ע"י החיידק קלוסטרידיום דיפיציל.

בראש צוות המחקר עומדים ד"ר אבי פרץ, ד"ר מאיה אזרד, מנהלת המעבדה לחקר מחלות זיהומיות וד"ר אורנה ניצן, מנהלת היחידה למניעת זיהומים. "קלוסטרידיום דיפיציל הינו חיידק בעייתי אשר גורם לזיהום מורכב אתו נאלצת מערכת הבריאות בארץ ובעולם להתמודד. מזה תקופה אנו חוקרים היבטים שונים של החיידק, לאחרונה בהמשך לעבודה מצוינת של סטודנטית לתואר שני , זוהר חמו, שביצעה את עבודת המחקר אצלנו התחלנו לחקור את התגובה של מערכת החיסון לחיידק ומצאנו שניתן לאתר סמנים ספציפיים שביכולתם לנבא את חומרת המחלה של המטופל ולהצביע על הדבקה בזנים אלימים של החיידק".

לדברי ד"ר פרץ המענק המרשים יאפשר להרחיב ולהעמיק את המחקר ולעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות במטרה להגיע לתוצאות טובות יותר. "אנו נרגשים לנוכח החלטת המדען הראשי להעניק למרכז הרפואי שלנו את התקציב, על תקציב זה התמודדו חוקרים רבים, מרחבי הארץ . מדובר באחד המענקים היוקרתיים ביותר הניתן בישראל לחוקרים , זוהי הוכחה לאיכות המחקר המתבצע אצלנו", מסכם ד"ר פרץ.