נעצר גבר שהטריד, סחט ושיבש חייהם של עשרות קורבנות ברחבי הארץ - 0404
+
נעצר גבר שהטריד, סחט ושיבש חייהם של עשרות קורבנות ברחבי הארץ דוברות המשטרה

נעצר גבר שהטריד, סחט ושיבש חייהם של עשרות קורבנות ברחבי הארץ

במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה כשנה במחלק הסייבר של משטרת ישראל ולוותה מראשיתה ע"י הפרקליטות, פעלו החוקרים במגוון פעולות חקירה מתוחכמות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר הן במרחב הציבורי והן במרחב הסייבר, שהביאו לאיתור זהותו של החשוד בן 27, תושב ירושלים.

מהחקירה הסמויה עלה כי עפ"י החשד פעל החשוד מזה כשנתיים בדפוס פעולה קבוע כלפי קורבנותיו "שהעזו" להתלונן כנגדו או להגיש כנגדו תביעות, ועשה כן באמצעות שיבוש חייהם ע"י הטרדות חוזרות ונשנות באמצעות שליחת מיילים תוך התחזות בשמותיהם, פתיחת חשבונות פיקטיביים הנושאים את פרטיהם האישיים ותמונותיהם באתרי מין והכרויות. לאחר מכן עפ"י החשד פנה החשוד לקורבנותיו וסחט אותם באיומים להעביר לידיו סכום כסף בעבורו יחדל ממעשיו ומשיבוש חייהם.

עוד עלה כי עפ"י החשד התחזה החשוד בשמם של קורבנותיו במקרים רבים, ופרסם מתן שירותים עסקיים בגינם קיבל כספים לחשבונו הפרטי, אך בפועל לא סיפק השירותים ובכך פגע בעסקיהם.

לפני כשבוע, עם מעבר החקירה למישור הגלוי, פשטו בלשי משטרת ישראל על ביתו, עצרו אותו ותפסו מחשבים ומכשירי מדיה שונים שעפ"י החשוד שימשו לביצוע העבירות. החשוד הובא לחקירה במחלק הסייבר של היחידה המרכזית בירושלים בחשד לסחיטה באיומים, קשירת קשר להונות, זיוף מסמך ושימוש בו, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות..

מאמצי החקירה נמשכים לאיתור קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולה דומה.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה סמויה מאומצת ומורכבת שפעלה ב-2 מרחבים עיקריים בהם המרחב הציבורי בו עפ"י החשד פגע החשוד פיזית בממונם ובחייהם הפרטיים של קורבנותיו והן במרחב 'הסייבר' בו השתמש החשוד כפלטפורמה לביצוע העבירות בתחכום ובעורמה על מנת לחדור לחייהם הפרטיים. מאמצי החקירה נעשו בשילוב אמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר הקיימים במשטרה, הביאו לאיתור הראיות והממצאים הנדרשים על מנת לאתר את החשוד ולעצור אותו. כנגדו תפעל המשטרה ביד קשה על מנת למצות את מלא חומרת הדין עמו.