סגן שר הביטחון על פקודת השירות המשותף: צה"ל נועד כדי להכריע את האויב - 0404
+
סגן שר הביטחון על פקודת השירות המשותף: צה"ל נועד כדי להכריע את האויב ערוץ הכנסת

סגן שר הביטחון על פקודת השירות המשותף: צה"ל נועד כדי להכריע את האויב

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, התראיין הבוקר לתכנית יומן הבוקר בגל"צ בנושא פקודת השירות המשותף ואמר כי הרמטכ"ל אמר באופן מפורש, שהעיקרון המכריע הוא הניצחון במערכה: "תמיד צריך לדאוג ולראות איך הדברים ימומשו בשטח אבל אני חושב שבסך הכל הפקודה המעודכנת היא טובה. היא הבהירה את מה שצריך להבהיר, יכול להיות שאני הייתי בוחר ניסוחים בהירים במיוחד לאור דברי הרמטכ״ל.

עקרון אחד – צה"ל נועד כדי לנצח במלחמה. כדי להכריע את האויב, כדי להגן על עם ישראל.

"כל דבר שיפריע לניצחון במערכה להכרעת האויב – לא יהיה. ולכן גם הרמטכ"ל הבהיר בצורה מאוד ברורה: הגדודים המעורבים מדובר שהם נמצאים רק בגבולות, רק לשמירה. הם לא בחטיבות המתמרנות, הם לא יכריעו בקרב. כל האמירות האלו של הולכה לקרב, לא מדובר בכלל על הולכת גדודים מעורבים לקרב. חבל שמערבבים דברים שהם מין שבאינו מינו, שלא קשור לעניין לחלוטין."

בהמשך תקף סגן השר את אלה שרוצים להכריח קצינים לשרת בניגוד לאמונתם: "המעשה הוכיח עד היום מאז שהגדודים המעורבים קיימים 20 שנה לא כפו על שום קצין לשרת בגדוד כזה.

למה צריך לכוף מישהו בניגוד לאמונתו? אני בכלל לא מבין את זה.

בסוף הראיון כינה סגן השר את השיח בנושא "דמגוגיה" ואמר כי קצין אינו מעוניין לפקד על גדוד מעורב, אינו פוגע בזכויות נשים: "מה זה קשור לזכויות נשים? אם קצין יגיד שהוא לא רוצה להיות בגדוד הוא פגע בנשים? זאת דמגוגיה זולה שאין לה שום קשר לעניין.״