השר ארדן הודיע כי שכר שוטרות ושוטרי מג"ב יהיה זהה לשכר לוחמי החוד בצה"ל - 0404
+
השר ארדן הודיע כי שכר שוטרות ושוטרי מג"ב יהיה זהה לשכר לוחמי החוד בצה"ל דוברות המשטרה

השר ארדן הודיע כי שכר שוטרות ושוטרי מג"ב יהיה זהה לשכר לוחמי החוד בצה"ל

לאחר שהרמטכ"ל גדי אייזנקוט החריג את התנאים של שוטרי מג"ב מלוחמי החוד של צה"ל השר ארדן הודיע הערב כי המשרד לביטחון הפנים יעמיד תקציב שישווה את שכר שוטרי מג"ב, כך שיהיה זהה לשכר לוחמי החוד של צה״ל.

הערב (ג׳) היום נערך טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בכפר המכבייה בסימן ירושלים ובסימן מגיני העיר ירושלים, שוטרות ושוטרי מג"ב, במעמד השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, חברי כנסת, ראשי ערים, הוריה של לוחמת מג"ב הדר כהן ז"ל ומעל ל-1000 פעילי מפלגת הליכוד מכל רחבי הארץ.

במהלך הטקס השר ארדן התייחס בנאומו לעלייה בגיוס למשמר הגבול: "אתם בוודאי כבר מבינים איזו אחריות ואיזה סיכון נוטלים על עצמם שוטרות ושוטרי מג"ב. אני אישית חשתי גאווה אדירה, כשפורסם הנתון, שמג"ב, שזו בעצם המשטרה, הפך להיות החייל המבוקש ביותר מכל החיילות הקרביים בצה"ל – איזה נוער מופלא יש לנו".

דוברות המשטרה

בנוסף לכך, השר ארדן התייחס בנאומו לחוסר הצדק בתנאים של שוטרות ושוטרי מג"ב לעומת שאר לוחמי החוד בצה"ל: "לתדהמתי ולצערי הרב, הצבא ומשרד הביטחון עשו טעות מוסרית קשה ביותר, כאשר יזמו תכנית חשובה לשיפור תנאי החיילים הקרביים והעלו משמעותית את שכרם ובמיוחד את מי שצה"ל כינה "לוחמי החוד": גולני וגבעתי, שריון ותותחנים. ומי לא נכלל ביחידות החוד שזוכות לתנאים המשופרים החדשים? נכון. לוחמי מג"ב", והוסיף:" ואני שואל אתכם חברותיי וחבריי- יש כיום יותר חוד ממג"ב? הדס מלכא ז"ל לא נלחמה בחוד? הדר כהן ז"ל אינה בחוד? אין יותר חוד ממג"ב!".

לאחר מכן, השר ארדן התייחס בנאומו לפתרון המצב ולהשוות את תנאיהם של שוטרות ושוטרי מג"ב לתנאים של שאר לוחמי החוד בצה"ל :"אני מודיע כאן הערב, כמי שתפקידו להגן על לוחמי מג"ב, החלטתי, בלי טובות ממשרד הביטחון, *לממן מתקציב משרדי את תוספת החוד של כלל לוחמי מג"ב גם המשרתים בצה"ל וגם המשרתים במשטרה. הם יקבלו את התוספת בדיוק מהיום שבו חיילי צה"ל החלו כבר לקבל אותה.* זה מה שהם ראויים לו וזה החוב שלי כלפיהם- ועוד הרבה מעבר לכך".