אקופיה, החלוצה בטכנולוגיה רובוטית לתעשייה הסולארית, משלימה גיוס הון של 13 מיליון דולר - 0404
+
אקופיה, החלוצה בטכנולוגיה רובוטית לתעשייה הסולארית, משלימה גיוס הון של 13 מיליון דולר מיכאל קויימן, ויקיפדיה

אקופיה, החלוצה בטכנולוגיה רובוטית לתעשייה הסולארית, משלימה גיוס הון של 13 מיליון דולר

אקופיה, החלוצה בטכנולוגיה רובוטית לתעשייה הסולארית, משלימה גיוס הון של 13 מיליון דולר מקבוצת GlenRock Gandyr וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים. אקופיה דורגה על-ידי דלויט כחברת הקלינטק הצומחת בישראל בשנת 2016.

חברת אקופיה, תמנף את סבב הגיוס בכדי לענות על העליה החדה בביקוש למערכת הרובוטית בפרוייקטים סולאריים גדולים, התרחבות לשווקים גיאוגרפים נוספים וחשיפת מוצרים חדשים. חברת אקופיה, מובילה עולמית בפתרונות ניקוי אוטומטיים חכמים מבוססי ענן לפאנלים סולאריים, הכריזה היום על השלמת סבב גיוס הון של 13 מיליון דולר מקבוצת המשקיעים הקיימים של החברה – Swarth, GlenRock ו-Gandyr, בתי השקעות המתמקדים בטכנולוגיות פורצות דרך, יחד עם קבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

במהלך ארבע שנות הפעילות של החברה, הפתרונות הטכנולוגיים של אקופיה צברו ניסיון ייחודי בניקוי של מעל ל- 200 מיליון פאנלים ברחבי העולם, בעבודה עם החברות הגדולות בתעשייה הסולארית העולמית כגון Engie Group ו-EDF (צרפת), NTPC ו-Adani Power (הודו), Actis Group (אנגליה), SunEdisson/TerraForm (ארה"ב) ורבים נוספים. צפי ההזמנות של החברה לשנת 2018 עומד על מעל ל-2,000 מגהוואט.

אקופיה נותנת מענה לבעיית האיבוק על פאנלים סולאריים – אחד האתגרים המשמעותיים באתרי אנרגיה סולארית – העלול להשפיע על רמת תפוקת האנרגיה באופן דרמטי ולפגוע בה משמעותית.

הרובוטים האוטונומיים ומבוססי הענן של אקופיה, מבצעים ניקוי בטכנולוגיה יבשה מוגנת פטנטים, אשר מסירה 99% מהאבק באופן יומיומי, תוך שימוש בכריית מידע וניתוח נתונים מתקדם לטובת אופטימיזציה של פעילות המערכת וניבוי תחזוקה ייחודי.

במקביל  לסבב הגיוס הנוכחי, אקופיה זכתה להיכלל בעשירייה המובילה של 50 חברות הטכנולוגיה הצומחות בישראל של חברת Deloitte, עם צמיחה של מעל 1600% ברווחים בארבעת השנים האחרונות ובכך מהווה חברת הקלינטק הצומחת ביותר בישראל.

מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים נמסר: "אנו גאים להוביל את סבב ההשקעה. באקופיה זיהו בהצלחה צורך קריטי בתעשייה הסולארית, נתנו מענה אמין וחסכוני שתורם רבות בהורדת ה LCOE ברחבי העולם ובכך למעשה שינו את חוקי המשחק".

"הצטרפותה של קבוצת הראל כמשקיעה בחברה מחזקת את עמדתה של אקופיה כפתרון המוביל בשוק לפרוייקטים סולאריים בקנה מידה גדול" ציין ערן מלר, מנכ"ל ומייסד שותף של אקופיה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com