מתמחה מברזילי זכה במקום ראשון בכנס האיגוד הישראלי לרפואת שיניים - 0404
+
מתמחה מברזילי זכה במקום ראשון בכנס האיגוד הישראלי לרפואת שיניים

מתמחה מברזילי זכה במקום ראשון בכנס האיגוד הישראלי לרפואת שיניים

בתאריך 7.12.17 התקיים הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואת שיניים לילדים. במסגרת הכנס נערכה תחרות של עבודות מחקר של המתמחים בתחום מכל המחלקות בארץ. דר' עוודי מוחמד, מתמחה ברפואת שיניים לילדים בברזילי, זכה במקום ראשון עם עבודת המחקר שלו בנושא "התפתחות והסתיידות של שיניים מזיודנס". הזכייה במקום הראשון לוותה גם בפרס כספי של 1000 ש"ח.

המחקר שזכה עוסק בנושא של שיניים עודפות המופיעות בפיו של הילד בקו האמצע בלסת עליונה. לשיניים הללו צורה קונית והם עלולים להפריע לבקיעתם של השיניים החותכות הקבועות. עד היום לא נבדק האם שיניים אלו הינם שיניים חלביות או קבועות. המחקר בדק את הזגוגית של 16 שיניים כאלה שנקראים מזיודנס והשווה אותם לחותכות חלביות ולחותכות קבועות. התברר ש-50% מהמזיודנס מתחילים התפתחות הזגוגית לפני הלידה בדומה לשיניים חלביות, אך רמת ההסתיידות של הזגוגית אינה דומה לא לשיניים קבועות ולא לשיניים חלביות.

המסקנה הייתה שהמזיודנס הינם סוג ייחודי של שיניים שאינם חלביות ואינם קבועות. המחקר בוצע במרפאת שיניים לילדים תחת הדרכתו של דר' זילברמן אורי במסגרת מדעי יסוד של דר' עוודי מוחמד כחלק מההתמחות ברפואת שיניים לילדים. תוצאות המחקר נשלחו לפרסום בעיתון מדעי.