משרדי החינוך, האוצר וארגון המורים, הגיעו להסכמות על הסכם שכר חדש - 0404
+
משרדי החינוך, האוצר וארגון המורים, הגיעו להסכמות על הסכם שכר חדש neatoday

משרדי החינוך, האוצר וארגון המורים, הגיעו להסכמות על הסכם שכר חדש

הסתיים בהצלחה המו"מ עם ארגון המורים והאוצר והושגה הבנה הכוללת הסכם העלאת שכר המורים. השביתה שתוכננה, בוטלה.

הסכם השכר החדש נותן מענה לכלל עובדי ההוראה, בדגש מיוחד על מורים צעירים בתחילת דרכם, מנהלים, יועצות חינוכיות ובעלי תפקידים נוספים בבתי הספר. ההסכם יהיה בתוקף עד סוף פברואר 2022.

שר החינוך נפתלי בנט: "היום אנו מציבים את מורֵי ישראל בראש סדר העדיפויות הלאומי. מאז כניסתי לתפקיד רציתי שהורים יגידו לילדיהם: 'כשתגדל לך תהיה מורה'. הוראה היא שליחות ואידיאל. מורי ישראל, התחייבנו בפניכם להביא תוספת משמעותית לשכרכם – היום אנחנו מקיימים. השכר התחילי של מורה בישראל יעלה ב-20% (!) ויעמוד על 8000 שקל. זהו זינוק ממשי בַּשכר, אשר יעזור מאוד לְמורים בתחילת דרכם. אנו נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת להביא אנשים מוכשרים ואידאליסטים לתוך מערכת החינוך".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ההסכם החדש מביא איתו בשורה. בשורה לחינוך בישראל, בשורה למורים, לתלמידים ולהורים. לצד חיזוק כח ההוראה ומיצוב מעמד המורה בישראל, ההסכם החדש מזמין כל אדם משכיל ואיכותי, אדם שמעוניין בקריירה משמעותית, לבוא בשערי מערכת החינוך – ולהתפרנס בכבוד. אני רוצה להודות לידידי רן ארז, על דרכו המקצועית והעניינית, ועל השותפים שלנו באוצר שעבדו על ההסכם לילות כימים. הוראה היא שליחות, ומהיום גם הזדמנות לכל צעיר וצעירה לפרנסה ראויה".

עקרונות ההסכם:
1. תקופת ההסכם: 1.9.2017 – 28.2.2022
2. העלאת שכרו של מורה מתחיל למעל 8,000 ש"ח.
3. מענק חד פעמי לכל עובדי ההוראה בגובה 1,000 שקלים.
4. תוספת שכר למנהלים.
5. תוספת של שלושה בעלי תפקידים.
6. תוספות גמולים וקרנות.