נחשפה כנופיית פורצים שפעלה ביבנה והתחזתה לעובדי עירייה - 0404
+
נחשפה כנופיית פורצים שפעלה ביבנה והתחזתה לעובדי עירייה

נחשפה כנופיית פורצים שפעלה ביבנה והתחזתה לעובדי עירייה

הישג נוסף למשטרת ישראל במאבק בעבירות הרכוש עם הגשת כתב אישום נגד כנופיית פורצים לבתים שפעלו באיזור יבנה וכוכב יאיר. לנאשמים רביע מרדאווי, בן 36 תושב שטחים, וסאמח הדיה, בן 30 ממזרח ירושלים, מייחס כתב האישום עבירות של התפרצות לבתים, שימוש ברכב גנוב, גניבה וזיוף של לוחיות רישוי ועבירות נוספות.

תחילתה של החקירה בדיווח שהתקבל במשטרת ישראל במהלך חודש ספטמבר השנה, על התפרצות לבית ברחוב המרגנית ביבנה, וניסיון התפרצות לבית ברחוב השקד ביבנה. פעילות חקירתית ומודיעינית של משטרת ישראל, תוך איסוף ממצאים בזירה ושימוש באמצעים טכנולוגיים, הביאה לאיתורם של שני החשודים ולמעצרם באמצע החודש שעבר.

על פי כתב האישום, השתמשו הנאשמים ברכב גנוב שעליו הותקנו לוחיות זיהוי שנגנבו משני רכבים זהים, וזאת לצורך זיוף סימני הרכב הגנוב. עוד עולה מכתב האישום כי, באחד מהמקרים פרצו הנאשמים לבית ברחוב המרגנית ביבנה וגנבו מתוכו שני טלפונים סלולריים.

בנוסף, באותו היום, פרצו הנאשמים לבית ברחוב השקד ביבנה לאחר שהזדהו בפני השכנים כעובדי עירייה שבאו לבדוק פיצוץ בצינור המים בחצר של השכנים. כך השיגו השניים, במרמה, את קוד הכניסה לשער החצר ונכנסו פנימה.

לאחר מכן, נכנסו הנאשמים לחצר של בית אחר ושם הבחינה בהם דיירת המתגוררת בסמוך ושאלה אותם למעשיהם, בתגובה מיהרו השניים להימלט מהמקום כשהם משאירים בזירה את הרכב הגנוב אתו הגיעו.