גופי השקעה מהמובילים בישראל השקיעו 30 מיליון ש''ח בבריינסוויי - 0404
+
גופי השקעה מהמובילים בישראל השקיעו 30 מיליון ש"ח בבריינסוויי לאוס

גופי השקעה מהמובילים בישראל השקיעו 30 מיליון ש"ח בבריינסוויי

חברת בריינסוויי, חברה מובילה המפתחת טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול בהפרעות מוחיות, גאה לדווח כי בתי השקעות מובילים בישראל השקיעו סך כולל של 30 מיליון ש"ח בחברה בדרך של הקצאת מניות פרטית. במסגרת ההנפקה, אשר זכתה לביקושי יתר משמעותיים מצד  משקיעים מוסדיים, הפכה קבוצת הפניקס לבעלת עניין בבריינסוויי (7.26%) כנגד השקעה של כ-19 מיליון ש"ח בחברה.

עוד השקיעו בבריינסוויי במסגרת הגיוס קרן נוקד קפיטל כ- 4 מיליון ש"ח, קרן טריו כ- 2.2 מיליון ש"ח וצחי סולטן כ- 2.2 מיליון ש"ח. בנוסף, גם קבוצת אי בי אי, בעלת עניין נוכחית בחברה, הצטרפה להשקעה בהיקף של כ- 2.6 מיליון ש"ח. השקעה זו מהווה הבעת אמון של הפניקס וקבוצת המשקיעים בפעילות החברה, בתוצאותיה וביעדיה הקליניים והעסקיים.

ההקצאה הפרטית התבצעה במחיר של 15.55 ש"ח למניה, דיסקאונט מינימאלי של 4.4% בהשוואה לשער הסגירה האחרון של המניה ב- 10.12. המניות שתוקצנה תהוונה בסך הכל  כ- 11.5% מהון המניות המונפק והנפרע של בריינסוויי. המניות שיוקצו לפניקס ולקבוצת המשקיעים יהיו חסומות כמקובל בהקצאות פרטיות.

לבריינסוויי היו 5.8 מיליון דולר במזומן נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017 ובנוסף עומד לרשותה קו אשראי של 6 מיליון דולר נוספים מבנק מזרחי.  

מטרת הגיוס היא לחזק את בסיס ההון של החברה ולאפשר האצה של הגידול בהיקפי הפעילות בתחום השכרת מערכות ה-DeepTMS בשוק הטיפול בדיכאון המז'ורי בארה"ב ובשווקים נוספים, הערכות להשקת המוצר לטיפול ב- OCD בארה"ב (בכפוף ולאחר קבלת אישור ה- FDA) ובשווקים נוספים וכן האצה של הניסויים הקליניים הקיימים, ייזום ניסויים נוספים בתחום הנוירולוגיה וההתמכרויות ופיתוח מתקדם של מערכות החברה.

בריינסוויי הצליחה ברבעונים האחרונים להגדיל באופן מהותי את צבר ההזמנות שלה ולצמוח בהכנסות, תוך שהיא מציגה הכנסות שיא של כ- 3 מיליון דולר ברבעון השלישי (גידול של 27% ביחס לרבעון הקודם).

יעקב מיכלין, מנכ"ל בריינסוויי, אמר היום כי "אנו גאים על כניסתם של גופי השקעה מהמובילים בישראל להשקעה בבריינסוויי ועל הפיכת קבוצת הפניקס למעמד של בעלת עניין בחברה. שורה של גופים מוערכים בשוק ההון הישראלי הביעו אמון באסטרטגיית הצמיחה שלנו ובמודל העסקי העדכני של בריינסוויי. הגיוס מרחיב ומגוון את בסיס המשקיעים בחברה, ואנו מקווים כי באמצעות כספי הגיוס נוכל להמשיך את תנופת המכירות, לקדם את תוכניות הפיתוח החשובות שלנו להבאת מוצרים נוספים לשוק ולשמור על המובילות העולמית שלנו כחברה החדשנית ביותר בעולם בתחום ה- TMS".