צפו באירוע העצמתי והמרגש בהשתתפות 7,000 בנות שישרתו בשירות הלאומי: "הסיירת החברתית של ישראל" - 0404
+

צפו באירוע העצמתי והמרגש בהשתתפות 7,000 בנות שישרתו בשירות הלאומי: "הסיירת החברתית של ישראל"

כנס עצמתי ומרגש במיוחד נערך היום (שני) בארנה בירושלים, בהשתתפות כ-7,000 תלמידות י"ב שעתידות לקחת חלק בשירות הלאומי כבר בשנה הקרובה.

הכנס נערך בסימן "שירות עם שליחות", ביוזמת רשות השירות הלאומי-אזרחי והחמ"ד שבמשרד החינוך ועמותות השירות הלאומי, כשמטרתו לתת מענה להתרוצצות הרבה בין מקומות השירות, ולשים קץ לבזבוז הכספים וימי הלימודים.

ידידיה קלרמן

במהלך היום התארחו בכנס נציגי עמותות השירות הלאומי ומקומות השירות, לפי תחומי ההתנדבות השונים, הציגו את אפשרויות ההתנדבות וערכו הדרכות על חיפוש השירות באתר הרשות המכיל מידע על כלל מקומות השירות וחוות הדעת על המקומות השונים. בנוסף, פסקל ברקוביץ, רוחמה בן יוסף ובת גלים שאער הרצו בפני המשתתפים ויובל דיין ואודי דוידי הופיעו.

ידידיה קלרמן

הכנס נערך בנוכחות שר החינוך ח"כ נפתלי בנט, שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי-אזרחי, ח"כ אורי אריאל ,מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי שר-שלום ג'רבי, ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ ומנהלים ממשרד החינוך.

השר הממונה על השירות הלאומי, אורי אריאל, אמר כי ״השירות הלאומי הוא הסיירת החברתית של מדינת ישראל והוא חשוב כמו שירות צבאי. השנה עשינו היסטוריה כשחוקקנו בכנסת את חוק השירות הלאומי אזרחי שקובע כללים להתנדבות ואנחנו ממשיכים באופן מתמיד לפעול לשיפור התנאים של המשרתים ולא בכדי מספרם של המתנדבים בשירות הלאומי-אזרחי גדל מדי שנה. אני גאה על כך שהשקנו לפני כשבוע את סיכת ״מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי״ ומעתה מתנדבים יחלו ללכת עם סיכות אלו כמעין סיכת סיירת שתחולק לכל 18,000 מתנדבי השירות הלאומי אזרחי״. השר אריאל הוסיף: ״יריד זה חושף אתכם, המתנדבים לעתיד, למגוון ההזדמנויות הרבות בהן הנכם יכולים לתרום למדינה ולחברה במסגרת השירות הלאומי האזרחי ואני בטוח שכל אחת ואחד מכם ימצא את השליחות שמתאימה לו ביותר. עלו והצליחו!״.

ידידיה קלרמן

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי אמר כי "השירות הלאומי הוא הפרויקט הלאומי של מדינת ישראל ועלינו לסייע לבנות למצות את האפשרויות העומדות בפניהן להתנדבות משמעותית, איכותית ומספקת- הן למדינה ולחברה והן למתנדבת. קיום היריד מאפשר לאלפי המשתתפים להיחשף למגוון אפשרויות ההתנדבות, לקבל מידע על הפעילות ועל התנאים ולאפשר קליטה מוצלחת וקלה יותר עבור המתנדבים. הפעילות נעשית כחלק מהצעדים שאנחנו מקיימים בברכתו של השר אורי אריאל ויחד עם עמותות השירות הלאומי במטרה להקל ולהשוות את תנאי השירות, ביניהם ביטוח חיים למתנדבים, טיפולי שיניים בחינם, נסיעות חינם בתחבורה הציבורית ודברים נוספים."

ראש מנהל החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ, אמר כי "מתוך רצון להקל על הבנות לקראת השירות הלאומי ולחשוף אותן להיצע הנרחב של מקומות ותפקידי השירות הלאומי בתחומים השונים, ולאחר שבשנים האחרונות התקיימו ירידים אזוריים לקראת השירות הלאומי, השתתפנו יחד עם שאר הגורמים הרלוונטים ביריד מתוך רצון והכווין ולהנגיש מקומות לשירות לאומי משמעותי עבור בוגרות החמ"ד".