שבוע של פשעים אנטישמיים בעולם: בקבוקי תבערה הושלכו, חלונות נופצו, כתובות נאצה רוססו וקריאות הושמעו - 0404
+
שבוע של פשעים אנטישמיים בעולם: בקבוקי תבערה הושלכו, חלונות נופצו, כתובות נאצה רוססו וקריאות הושמעו ויקיפדיה

שבוע של פשעים אנטישמיים בעולם: בקבוקי תבערה הושלכו, חלונות נופצו, כתובות נאצה רוססו וקריאות הושמעו

פירוט של חלק מהפשעים האנטישמיים שהתרחשו בשבוע האחרון ברחבי העולם מחריד ומזעזע כאחד. אולם, נזכיר כי האנטישמיות מרימה את ראשה פעם אחר פעם, יום ביומו, באזורים שונים ובמטרה לפגוע בעמנו היהודי.

בשעות הלילה משבת לראשון הושלכו בקבוקי תבערה לעבר בית כנסת בגטבורג שבשוודיה. מאוחר יותר המשטרה הביאה למעצרם של מספר חשודים בביצוע הפשע האנטישמי.

ביום חמישי האחרון דיווחנו כאן בחדשות 0404 על ערבי שהגיע למסעדה כשרה באמסטרדם שבהולנד וניפץ את חלונות המקום תוך כדי קריאות של "אללה אכבר".

הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות מציין כרוזים בעלי תוכן אנטישמי וגזעני שהופצו בקמפוס של אוניברסיטת פרינסטון בניו-ג'רזי, כתובת גרפיטי "יהודים ושחורים לתנורים" שרוססה בתחנת הרכבת של העיר טורינו באיטליה.

עוד מזכירים בפורום אירוע בו גבר יהודי ספג עלבונות אנטישמיים מקבוצת גברים ברכבת התחתית של ברלין, קשיש יהודי שהוכה בדיור מוגן ברובע ברונקס שבניו-יורק על ידי חשוד שפרץ למקום וכתובת "אנה פרנק מרומא" שרוססה על קיר כנסייה ברומא שבאיטליה.

הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות הוא גוף ישראלי-ממלכתי שעוסק במעקב אחר אירועים אנטישמיים ברחבי העולם. פעילותו מתבצעת בתיאום עם משרדי הממשלה וגופים ארגוניים יהודיים בעולם.