השילוביות הבין-זרועית מגיעה למחשוב הצה"לי - 0404
+
השילוביות הבין-זרועית מגיעה למחשוב הצה"לי דובר צה"ל

השילוביות הבין-זרועית מגיעה למחשוב הצה"לי

משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו-יורק, באמצעות יחידת הסגן הבכיר לרכש מודיעין ותקשוב, חתמה על הסכם לתפעול שוטף ותחזוקה של מרכזי המחשוב של יחידות צה"ל עם ענקית המחשוב IBM, בסכום של למעלה מ-20 מיליון דולר.

ההבנות בנושא נחתמו לאחר משא ומתן ממושך בין משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק, בשיתוף עם הסגן הבכיר לראש מנהל הרכש (מנה"ר) לתקשוב ומודיעין אליעזר (איקו) חסון. אחד העקרונות המובילים שעליהם שמרו אנשי המשרד במהלך השיחות, הינו השאיפה להתייעלות וחיסכון תקציבי, אשר מגולמים בסופו של דבר בחוזה שנחתם. בנוסף לערך הטכנולוגי, חתימת החוזה עם חברת IBM הביאה עמה שדרוג למערכות המחשוב של צה"ל.

לדברי גורם רכש בכיר במשלחת: "אחד העקרונות המנחים של מערכת הביטחון בשנים האחרונות הוא שדרוג טכנולוגי לצד אחריות תקציבית, וההסכם אליו הגענו עם חברת IBM מביא לידי ביטוי את עקרונות אלה. השינוי יאפשר ליחידות הטכנולוגיות לבצע שדרוגים מהירים יותר בעתיד, ויחסוך לצה"ל את המשאבים שעד היום הושקעו בשני מרכזי מחשוב שונים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com