כך מקדמים אג׳נדה: ליברמן קרא להחרים את ערביי ואדי ערה, אך את הערבים באיו״ש הוא מעולם לא קרא להחרים - 0404
+
כך מקדמים אג׳נדה: ליברמן קרא להחרים את ערביי ואדי ערה, אך את הערבים באיו״ש הוא מעולם לא קרא להחרים אריאל חרמוני - משרד הביטחון

כך מקדמים אג׳נדה: ליברמן קרא להחרים את ערביי ואדי ערה, אך את הערבים באיו״ש הוא מעולם לא קרא להחרים

שר הביטחון אבידגור ליברמן, למי שאינו יודע, הוא הריבון ביהודה ושומרון. הוא זה שקובע מה יקרה שם. הוא זה שיכול לאשר הריסת בתי ערבים ולצערנו, גם יהודים. רק הוא קובע.

אותו ליברמן, הטעה הבוקר את התקשורת. הוא התייחס לכאורה לפיגוע האבנים אמש בואדי ערה – שם נרגם אוטובוס באבנים ונהגו נפצע. ליברמן קרא להחרים את ואדי ערה ואמר לאפי טריגר בגל״צ: ״אני קורא לאזרחי ישראל להחרים את ואדי ערה – לא לקנות שם בחנויות, לא לצרוך את השירותים שם. לתת להם להרגיש שהם לא רצויים כאן״. ליברמן אמר בהמשך כי בסגרת הסדר קבע אזור ואדי ערה צריך להיות חלק מרמאללה.

ליברמן, בחר למעשה לקדם הבוקר את האג׳נדה שלו. את אותה אג׳נדה מוזרה והזויה למסור לאויבנו את כל אזור אום אל פחם ולמעשה לקרב את האויבים לתוכנו. פצצות מרגמה, ירי על כבישים ומן הסתם גם פינוי כל התושבים בצפון מערב השומרון (כי גם האזור הזה יהפוך ל״רמאללה״ של ליברמן). כן, אחינו תושבי מבוא דותן, שקד, חרמש ועוד ועוד, כדאי שתתחילו לארוז. ליברמן משתוקק לפנות אתכם ולמסור את בתיכם לערבים.

היכן היה ליברמן בפיגועי האבנים (עשרות מידי יום) ברחבי יהודה ושומרון, הבקעה, ירושלים ועוטף ירושלים? מדוע שם לשיטתו אין צורך להחרים את המחבלים המנסים לרצוח יהודים באמצעות אבנים ובקבוקי תבערה? מדוע שר הביטחון לא מתייחס כלל לטרור שמתרחש מידי יום בגזרתו שלו? בגזרה שעליה הוא הריבון? ביהודה ושומרון. מדוע הדם של יהודי החולף בכביש ואדי ערה שונה מדמו של ילד יהודי בגוש עציון? בחברון? בירושלים?

אל דאגה. לא תקבלו שום תשובה. בטח לא תשובה הגיונות. מבחינתו של ליברמן – רק האג׳נדה שלו. כל היתר – לפח.

גיל נחושתן