הסכם יוצא דופן בין מנתח למזכירתו: פיצוי חודשי, רכב ושכר דירה לכל ימי חייה - 0404
+
הסכם יוצא דופן בין מנתח למזכירתו: פיצוי חודשי, רכב ושכר דירה לכל ימי חייה Sambach, ויקיפדיה

הסכם יוצא דופן בין מנתח למזכירתו: פיצוי חודשי, רכב ושכר דירה לכל ימי חייה

מנתח בעל שם עולמי, ניהל במשך שנים רומן סוער עם מזכירתו שנכנסה להיריון ולזוג נולדה בת. בתמורה לחיסיון מוחלט של הפרשה, הוא הסכים לשלם למזכירה 10,000 שקלים כל חודש מזונות, רכב ושכר דירה ובתנאי שהרומן הסוער והעובדה כי הפך לאב, לא יתגלו. בית המשפט אישר את הסכם המזונות אבל הביע תמיהה לנוכח התנאים.

תחילתה של הדרמה הסוערת הזו, שהעסיקה לא מעט את מקורביו של המנתח, הנחשב לאחד הבכירים בתחומו בעולם ומועסק בשני מרכזים רפואיים, היתה כבר לפני כחמש שנים. עד להסכם הפשרה שהושג לאחרונה, עבר לא מעט דם רע בין בני הזוג. בתחילה הוגשה נגד המנתח הבכיר תביעה למזונות בה נטען בין היתר כי "ניהל רומן כמעט גלוי עם הפקידה בשעה שהיה נשוי, ועודנו נשוי, כשמרבית הזמן שימש כבוס הישיר שלה" נכתב בתביעה המקורית.

פרקליטתו, עורכת הדין שרין סולן , ציינה כי החשש הגדול של המנתח, היה שהקשר עם המזכירה יחשב לניצול יחסי מרות. ההסכם נכתב כך שיענה לדרישות המחיה של בתו שנולדה מחוץ לנישואין, אבל יעניק למנתח "שקט".

עו"ד סולן ציינה כי בהסכם נקבע שלאישה ולבת, אסור להתקשר עם האב ולא לדרוש מפגש כלשהו, אלא אם הוא יחליט לעשות זאת. כמו כן נקבע בהסכמה כי הבת לא תירשם במשרד הפנים כבתו והאישה תישאר רשומה כאם חד-הורית. כמו כן נקבע כי ברגע שהמנתח יחליט שהוא רוצה לראות את בתו, אם הדבר יקרה בבוא העת, נאסר על אמה לסרב לבקשה.

בהסכם שורה ארוכה של סעיפים ביניהם, מימון שכר הדירה החודשי של אם בתו ב-25 השנים הבאות, הענקת תשלום חודשי של 10,000 שקל לצורכי מחיה, והחלפת כלי רכבה של האם, אחת לחמש שנים לכל הפחות.

ההסכם הובא לאישור בית המשפט וזה הביע תמיהה גלויה מהפרטים שבו. רק לאחר שקיבל הסברים משכנעים, כי לא מדובר כאן בסחיטה, אלא בהסכם שהוכן אחרי מו"מ ארוך בין הצדדים ובהבנה מלאה, אישרה השופטת את ההסכם.