למרות הראיות - המשטרה סגרה תלונה נוספת של שרה זועבי, מוסלמת תומכת ישראל, בגין איומים והטרדות - 0404
+
צילום: בומרנג

למרות הראיות – המשטרה סגרה תלונה נוספת של שרה זועבי, מוסלמת תומכת ישראל, בגין איומים והטרדות

פרסום ראשון: נסגר תיק חקירה נוסף בעניין תלונתה של שרה זועבי – מוסלמית תומכת ישראל וזאת לאחר שהמשטרה קבעה במפתיע כי אין בידיה מספיק ראיות וזאת למרות שלמשטרה ניתן סרטון וידאו מסית ומאיים וכן הודעות סמס.

בחודש מאי האחרון, פורסם ברשת החברתית פייסבוק סרטון שבו אדם משופם נראה ונשמע מקלל ומאיים על שרה זועבי ובבנה, מוחמד זועבי. אותו חשוד גם פנה לשרה בהודעות פרטיות והמשיך באיומים כלפיה וכלפי מוחמד. כידוע, שרה ומוחמד תומכים נלהבים של ישראל ודואגים לפרסם ברבים את דעתם, פעמים כשהם עטופים בדגלי ישראל.

בעקבות הסרטון ושיחות האיומים הגישה שרה זועבי תלונה במשטרה, נערכה חקירה על ידי יחידת הסייבר במחוז צפון של משטרת ישראל, אותרו מפרסם הסרטון ושניים נוספים. השניים הנוספים נחקרו בחשד לביצוע עבירות איומים. לא ברור מדוע הם נחקרו רק על עבירות כאלה וללא התוספת של המניע הגזעני, שכן כל האיומים הופנו לאור תמיכתה של שרה במדינת ישראל והתייחסותה אל עצמה כישראלית ציונית. אמנם, זה לא המניע הגזעני הקלאסי, אבל עדיין לשיטת פרקליטה של זועבי, עו״ד איתמר ברקאי, ניתן לטעון זאת לאור היות השנאה כלפיה נובעת מעצם היותה מוסלמית שלכאורה חצתה את הקווים ותומכת ביהודים ולכן היא עוברת מסכת איומים והטרדות. 

בשלהי חודש ספטמבר 2017 הועבר תיק החקירה בעניינה של שרה ליחידת התביעות המשטרתית לשם בחינת הגשת כתב אישום כנגד אותם שלושה. ביום 9.11.17 התקבלה במשרדו של עו״ד ברקאי הודעה מראש שלוחת התביעות בקריית אתא, כאשר זו מציינת שהוחלט על סגירת התיק בעילה של "היעדר ראיות מספיקות". מכיוון שברקאי התקשה להבין מה פשר הסגירה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתיק שבו הראיות (סרטון וידאו וצילומי מסך של השיחות המאיימות) מצויות בידי המשטרה ומדברות בעד עצמן, הועברה ב-12.11.17 פנייה ממשרדי ליחידה החוקרת לקבלת חומרי החקירה בתיק לשם הגשת ערר על ההחלטה.

דבר המקומם לא פחות בכל הסיפור היא העובדה, כי תיקים נוספים שפתחה שרה בשנים 2013 ו-2014 (שלושה במספר) נסגרו אף הם בעילה של "היעדר ראיות מספיקות", וזאת כאשר מדובר בתיקי תקיפה של ממש, כאשר החשודים תקפו את שרה במקום עבודתה דאז ואף בתוך ביתה שלה!

למרות שמדובר בתיקים אשר מועד הגשת הערר עליהם חלף, הוגשו בקשות גם בעניינם לתחנות הרלוונטיות (נצרת עילית ונצרת) לשם קבלת חומרי החקירה. מתחנת משטרת נצרת, למרות אין ספור פניות בפקס ובטלפון, לא נתקבלה כל תגובה או התייחסות כלשהי לבקשות של עו״ד איתמר ברקאי.

עו״ איתמר ברקאי לחדשות 0404: ״מתחנת נצרת עילית התקבלו חומרי החקירה בתיק תקיפה חמורה של שרה ואיומים על חייה הן לפני הגשת התלונה והן בעקבות הגשת התלונה. לתדהמתי הרבה, התברר שבתיק החמור הזה, המשטרה לא טרחה בכלל לחקור את החשוד העיקרירק לאחר שלושה חודשים מיום הגשת התלונות המשטרה חקרה חשודה בתיק בעבירות של קשירת קשר לביצוע עבירת איומים כנגד שרה (זאת למרות ששרה מסרה לחוקרים את כל פרטיה ודרכי ההתקשרות עם החשודה), אך את המאיים והתוקף בפועל (אשר זהותו ופרטיו המלאים נמסרו לחוקרים) המשטרה כלל לא זימנה לחקירהכשנה וחצי לאחר הגשת התלונות המשטרה סגרה את התיק בעילה של "היעדר ראיות מספיקות", וזאת כאמור מבלי לחקור בכלל את החשוד העיקרי״.

עו״ד ברקאי המשיך וסיפר: ״בעניין זה העברתי ביום 30.11.17 מכתב חמור למפקד תחנת משטרת נצרת עילית, סנ"צ שמה וייצמן, עם העתקים למפקד מחוז צפוןניצב אילן אסור, לראש אגף חקירות ומודיעיןניצב מני יצחקי, לשר לביטחון פניםגלעד ארדן, וליחידה לחקירות שוטרים של מחוז צפון. עד כה לא התקבלה תגובה כלשהי בעניין מאף אחד מהגורמים הללו״.

איליה קיטוב

זועם על החלטת המשטרה. עו״ד איתמר ברקאי

שרה, מוכרת כדמות מאויימת ומשכך משטרת ישראל אף מתייחסת אליה ככזו ופועלת לשמירה עליה בהתאם לרמת המאויימות שלה אשר מתעדכנת מידי פעם בפעם על ידי ממ"ז וסממ"ז חוףצפון במשטרת ישראל

בחודש ספטמבר האחרון, חרף קיומו של אותו תיק איומים שהועבר לבחינת התביעות בגין האיומים על שרה, וחרף איומים נוספים ששרה חווה ברשתות החברתיות וביניהם הודעות מכל מיני גורמים עויינים הנמצאים בחו"ל (אשר ציינו בין היתר שהם בעלי ממון והשפעה ויפעלו לגיוס גורמים מקומיים לפגיעה בשרה), החליט ממ"ז חוףצפון על הורדת רמת המאויימות של שרה! פשוטו כמשמעו!

עו״ד ברקאי: ״בעקבות החלטה זו העברתי פנייה דחופה לממ"ז ולסממ"ז חוףצפון על מנת לברר פשר הורדת רמת המאויימות ודרישה להחזירה לרמה הגבוהה כפי שהיה עד כה שכן מצבה בפועל של שרה לא השתנה לטובהבשיחה שנערכה בתחילת אוקטובר בין הסממ"ז ובין שרה במשרדו של הסממ"ז, הובהר לשרה שרמת המאויימות לא תחזור לרמה שהייתה בשלב זה, חרף אותם איומים שהוצגו על ידה וחרף היותו של התיק האחרון תלוי ועומד ביחידת התביעות המשטרתיות של מחוז צפון. יחד עם זאת הובהר לשרה שישאירו לה את לחצן המצוקה״….

אבסורד לא פחות גדול היא העובדה שלמרות שרמת המאויימות הורדה, המשטרה אישרה לשרה שימוש באמצעי בטיחותי למקרה הצורך.

עו״ד איתמר ברקאי: ״אני תמה כיצד פעם אחר פעם בוחרת משטרת ישראל להימנע מהגשת כתבי אישום כנגד אלו המאיימים ותוקפים פיזית את שרה, וזאת חרף ראיות חד משמעיות רבות המצויות בידי המשטרה. חומרה יתרה יש לראות בעובדה כי תיקים קודמים שנפתחו בשל תקיפתה של שרה באופן חמור, נסגרו אף מבלי שמשטרת ישראל טרחה בכלל לחקור את החשודים וחרף ראיות בתיק לקיומם של האירועים. בנוסף, לבחירתה של המשטרה לסגור פעם אחר פעם את התיקים שנפתחים בעניינם של אלו המבקשים לפגוע בשרה לאור פעילותה העיקשת להעלאת קרנה של ישראל בעולם, מתווספת אף בחירה תמוהה של המשטרה להוריד את רמת המאויימות של שרה וזאת בניגוד לעובדה כי האיומים עליה רק הולכים וגוברים (ולא מן הנמנע שכך הדבר לאור אוזלת היד שמגלה המשטרה בהגנה על שרה ובטיפול בתלונותיה). התעלמות המשטרה בשני המישורים, הן החקירתי והן ההגנתי, מעמידים את שרה במצב בו נשקפת לה סכנה של ממש. החלטות המשטרה ייבחנו לעומק ובהתאם תישקלנה כל האפשרויות החוקיות הרלוונטיות לשם שינוי המציאות המסוכנת בה מצויה שרה ולרבות בגין אוזלת ידה של המשטרה״. (בסרטון: האדם שאיים על זועבי).

בומרנג