ח"כ אמסלם הגיש, בשיתוף ארגוני השוטרים והסוהרים, הצעת חוק להשוואת תוספת אי הביטחון התעסוקתי - 0404
+
ח"כ אמסלם הגיש, בשיתוף ארגוני השוטרים והסוהרים, הצעת חוק להשוואת תוספת אי הביטחון התעסוקתי חדשות 0404

ח"כ אמסלם הגיש, בשיתוף ארגוני השוטרים והסוהרים, הצעת חוק להשוואת תוספת אי הביטחון התעסוקתי

פרסום ראשון: חבר הכנסת דודי אמסלם, העומד בראש וועדת הפנים והגנת הסביבה, הגיש הצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה, כך שתוספת אי הביטחון התעסוקתי הנהוגה בצה"ל תחול רטרואקטיבית גם על השוטרים, הסוהרים והגמלאים, כמתחייב מהחלטת הממשלה ש/33 להשוואת שכרם של השוטרים והסוהרים לזה של משרתי הקבע.

הצעת החוק נוסחה בשיתוף אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים וחיים שמולביץ', נשיא קרנות הסוהרים ובשם פורום ראשי ארגוני השוטרים, הסוהרים והגמלאים.

ההצעה הוגשה בתום שנים של התדיינות משפטית, אשר בסופה נפסק ביוני האחרון על ידי בית הדין לעבודה, כי המדינה מחויבת לשלם את התוספת, רטרואקטיבית מיום החלתה, לשוטרים, לסוהרים ולגמלאים. כזכור, האוצר ערער על פסק הדין.

ח"כ אמסלם, העומד בראש וועדת הפנים והגנת הסביבה, נרתם לנושא והחליט לעגן את התוספת בחוק, באמצעות הצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה. "הצעת החוק באה לתקן עוול ארוך ומתמשך כלפי השוטרים, הסוהרים והגמלאים, אשר במשך מעל לעשור לא קיבלו את תוספת אי הביטחון התעסוקתי המגיעה להם מתוקף החלטת הממשלה. כך קבע גם בית הדין לעבודה בנושא ואין שום סיבה שאוצר ימנע זאת מהם". אמר אמסלם.