העולם עומד על צליליו - 0404
+
העולם עומד על צליליו

העולם עומד על צליליו

נראה כי מוסיקה ליוותה את חיינו עוד מימי קדם, בידרה ושעשעה אותנו, העלתה את איכות חיינו, סייעה לנו לתקשר עם התינוק שלנו עוד לפני שנולד בזמן ששכב לו בנינוחות ברחם, סייעה לנו להירגע, היוותה חלק מהותי מטקסי הדת שלנו ועוד. מקור המילה מוסיקה נובע מהמילה היוונית "מוסיקי" שפירושה הוא אמנות כל המוזות ומכאן ניתן להבין את חשיבותה הרב בחיינו. למוסיקה איכויות כה רבות וחשובות על בריאותנו הפיזית והנפשית ולכן המדריך הבא יציג בפניכם מגוון רחב של פעילויות מוסיקה לילדים ולמבוגרים שינעמו לעור התוף שלכם.

מתגבשים ונהנים

סדנאות גיבוש לעובדים הן נחוצות והכרחיות בעולם שבו רובנו מבלים את רוב ימנו בעבודה. כדי להימנע מעובדים שחוקים או ממורמרים, חשוב לספק להם יום כיף מגבש שבו הם יתרעננו מחוץ לעבודה, יטעינו מצברים, ייהנו, יחוו, ישברו את הדיסטנס עם הבוס וינתצו את מחיצות העבודה בינם לבין חבריהם לצוות העבודה. כך תוכלו להראות לעובדים שלכם כי אתם מעריכים אותם ומודים להם על עבודתם הנאמנה והמסורה ומתגמלים אותם להמשיך בכך.

המבוגרים ייהנו מפעילות מוסיקלית אקטיבית שבה הם יתופפו יחדיו באווירה אינטימית וייחודית, יעבדו על ההקשבה אחד לשנייה ויתגבשו לכדי להקה מוסיקלית הרמונית.

 

מתופפים ונהנים

מעגל מתופפים לילדים גם לילדים הפעילות מגבשת ומהנה במיוחד שמספקת לילדים גירוי מוזיקלי ודרך שורשית ורוחנית להתחבר לעצמם, לחבריהם למעגל ולטבע. התוף הוא אחד מכלי ההקשה הקדומים ביותר ששימשו גם את אבות אבותינו, הציידים בני המערות, שתופפו להנאתם. כמו כן, מעגל מתופפים יאפשר לילדים לרכוש מיומנויות מוזיקליות שיתרמו להתפתחותו לצד חיזוקן של המיומנויות המוטוריות שלו. בנוסף, מעגל מתופפים לילדים יאפשר לצעירים לשתף פעולה בעבודת צוות ייחודית שבה ינסו ליצור מקצב אחיד והרמוני ועל הדרך לפתח גם יכולות אלתור חשובות שישמשו אותם בחיים בכלל ובתחום המוסיקה בפרט. ובל נשכח, את הרחבת האופקים של הילדים שתאפשר להם להיחשף לתרבויות מרוחקות, להתוודע לזר ולשונה מהם וללמוד גם על סבלנות וסובלנות.

מעגל מתופפים לילדים מתאים לכל הילדים באשר הם ללא הבדלי גיל. ילדים בגיל הגן, לעיתים לראשונה בחייהם נאלצים להתמודד עם סביבה חדשה ובלתי מוכרת. לכן, באמצעות הפעילות הם יוכלו לפתח מיומנויות חברתיות לצד התוודעות לתחביב מוסיקלי חדש (ומי יודע, אולי הילד שלכם יגדל להיות מוסיקאי מעניין).

גם מתבגרים יוכלו ליהנות ממעגל התיפוף. בשיאה של תקופת ההתבגרות הסוערת בה בני הנוער עוזבים את היסודי, עוברים לתיכון חדש ונאלצים להתמודד עם מחויבויות, אחריות והגיל הסוער. מעגל התיפוף יאפשר להם לפרוק תסכול, להתוודע לבני כיתתם, לחזק את הביטחון העצמי ועוד.

צלילי עולם – נסחפים עם הצלילים

לפני עשור אלון נטף הקים את צלילי עולם כדי לתת לקהל אנשים רחב מקום במסע המוסיקלי המיוחד שלו. אלון נטף, מוסיקאי, איש חינוך ומספר סיפורים, החל את המסע המוסיקלי שלו בבית הכנסת המשפחתי לצלילי פיוטיו של סבו. בהמשך, יצא למסעות מוסיקליים רבים מרחבי העולם שם נחשף, התוודע ולמד לנגן על כלים אתניים ייחודיים שהעשירו את חייו ותיבלו אותם בעושר מוסיקלי. את העושר המוסיקלי העמוק והמשמח הוא משלב בעבודה עם אנשים. אלון מנחה מגוון הפעלות לבתי ספר, סדנאות מוסיקה טיפוליות, מדיטטיביות, מגבשות, מאתגרות ומהנות לצד שילוב של טכניקות יצירה נוספות בעבודתו.

אל צלילי עולם הצטרפו מספר אנשי צוות נוספים שנושמים וחיים מוסיקה ומעוניינים לשתף גם אתכם באהבתם העזה.

גם אם לא טסתם בכוחות עצמכם ונחשפתם לתרבויות המרוחקות, למשך זמן הפעילות תרגישו שאתם נמצאים הרחק מישראל. כי אם אתם לא טסים לחוץ לארץ, צלילי עולם יביאו את חוץ לארץ אליכם.