העיקר זו הבטיחות - 0404
+
העיקר זו הבטיחות

העיקר זו הבטיחות

כל מנהל מפעל או אזור תעשייה מעוניין להגדיל את רווחי העסק שלו. משום כך, הוא מגייס לשורותיו מגוון רחב של עובדי מפעל אשר מבצעים עבודות שונות בשטח. אך אחד הדברים הראשונים שכל מנהל צריך לבדוק הוא את בטיחות השטח. תאונות יכולות לקרות בכל מקום, בייחוד במפעלי ייצור שבהם יש צורך לעבוד עם מכונות אימתניות. ניתן לצמצם באופן משמעותי את מספר התאונות תוך שמירה על כללי הבטיחות הנחוצים. משום כך, בין אם מדובר במפעל שלא מזמן פתח אש שעריו, ובין אם מדובר במפעל ותיק, תמיד כדאי לפנות לאיש מקצוע כדי לבדוק את נושא הבטיחות.

עבודתו של יועץ בטיחות

יועץ בטיחות בעבודה אחראי על ההתנהלות התקנית של העבודה. תפקידיו של היועץ רבים ומגוונים. עליו לבחון את התנאים שבהם פועלים העובדים מדי יום ביומו ולבדוק אם המפעל או החברה עומדים בכל תקני הבטיחות מחמירים, בייחוד אם מדובר בעבודות שבהן יש סיכון גבוה כמו אתרי בנייה או מפעלים לייצור מכונות. נוסף על כך, היועץ מעביר הדרכות בטיחות לעובדים וממליץ גם על מעבר קורסים מסוימים, כדי להכשיר את העובד הממוצע לשמור על הבטיחות בדרך הטובה ביותר. במקרה של תאונה במקום העבודה, יועץ הבטיחות אחראי גם לחקור אותה, להפיק לקחים ולעשות כל שביכולתו כדי למנוע מהתאונה להישנות.

לפני שעובדים, לומדים

עבודה בגובה היא עבודה מאתגרת ומרתקת אשר יכולה להקפיץ את כמויות האדרנלין. כל מי שאוהב לעבוד בגובה רב יכול תמיד ליהנות מהנוף הפתוח הנפרש בפניו. אך עבודה זו כרוכה בסכנות לא מעטות, וכדי להתגבר עליהן ולשמור על החיים, יש צורך לעבור קורס עבודה בגובה, שהוא קורס חובה המעוגן בחוק עוד משנת 2008. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום, אלה כמה דברים שכדאי לדעת על הקורס:

  • הקורס מיועד לאנשים אשר עובדים בגובה העולה על 2 מטרים. לדוגמה, מנקי חלונות מעטפת, עובדים בקטיף, אנשים המקימים במות להופעות וכדומה.
  • הקורס מורכב מחומר עיוני כמו גם מחומר מעשי. כדי לעודד את העובדים לעתיד לשמור על הבטיחות, עוברים בקורס גם על כל הכללים הנחוצים ומנתחים מקרי תאונות אמתיים.
  • נושאי הלימוד בקורס עבודה בגובה רבים ומגוונים. הם כוללים עניינים כמו טיפוס על גבי תרנים, ביצוע עבודה על פיגומים נייחים כמו גם על פיגומים ניידים, היכרות עם מערכות לבלימת נפילה, מכונות הרמה, השימוש הנכון בחבלי אבטחה וברתמות, טיפול בעצים, שימוש בסלים להרמת אדם ועוד.
  • בסיום הקורס המשתתפים מקבלים תעודה המעניקה להם את הרישיון לעבוד מטעם משרד התמ"ת. יש צורך לחדש את התעודה הזו בכל שנתיים.

בוחרים את ממונה הבטיחות

בחירת ממונה בטיחות בעבודה אינה עניין של מה בכך. כאשר בוחרים את הממונה, יש צורך לוודא כי מדובר באדם מקצועי שיש לו הכשרה בתחום. הממונים עוברים הכשרה מיוחדת ובסיומה הם מקבלים אישור המעניק להם את היכולת לעבוד כממונים על הבטיחות במקומות שונים. משום כך, אם יש לכם ספק, תמיד תוכלו לבקש מהממונה להציג לכם אישור. כמו כן, לא יזיק לאסוף המלצות על הממונה שלכם מפיהם של חברים טובים שיש ברשותם עסק. מה גם שבימינו ניתן לנצל את השירותים הדיגיטליים כדי למצוא את איש המקצוע המתאים לנו ביותר. כי כשמדובר בשמירה על החיים, אינכם צריכים להתפשר.

חברת בטיחות לעד המנוהלת על ידי אשר אביזמר ממונה בטיחות היא חברה מקצועית העוסקת בתחום הבטיחות. אשר אביזמר עוסק בנושא הבטיחות במשך כמה שנים טובות ובמהלך הקריירה שלו הוא ליווה בתי עסק ממגוון רחב של תחומים: תעשיית המזון, אווירונאוטיקה, מוסדות חינוך, בתי אבות ועוד.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית וקופירייטינג ופורסמה בחסות חברת המיתוג "לוגונט" העוסקת בעיצוב לוגו לעסקים.