נתניהו: ״הצהרת טראמפ היא אבן דרך חשובה - ירושלים היא בירתנו מזה 3,000 שנה״ - 0404
+
נתניהו: ״הצהרת טראמפ היא אבן דרך חשובה – ירושלים היא בירתנו מזה 3,000 שנה״ לשכת רה״מ

נתניהו: ״הצהרת טראמפ היא אבן דרך חשובה – ירושלים היא בירתנו מזה 3,000 שנה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על נאומו המרגש של הנשיא טראמפ, שהכריז על הכרת ארה״ב כי ירושלים היא ברית ישראל הנצחית וכי השגרירות תעבור מתל אביב לירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זהו יום היסטורי. ההצהרה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ היא אבן דרך חשובה בתולדות ירושלים. ירושלים היא בירתנו מזה 3,000 שנה.

כאן התהלכו אבותינו, כאן עמד בית המקדש, כאן מלכו מלכי ישראל, כאן הטיפו נביאי ישראל. במשך אלפי שנים התפללו דורות של יהודים ״לשנה הבאה בירושלים״.

על נהרות בבל ובין חומות גטו ורשה, דורות דורות בכו וחלמו על ציון.

לפני כ-70 שנה הגשמנו את התפילה והכיסופים, כששוב קבענו את ירושלים כבירתה של מדינת היהודים. עכשיו באה הצהרתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ המכירה בעובדות יסוד אלה.

הנשיא טראמפ, אנחנו מודים לך על החלטתך הצודקת והאמיצה להכיר בירושלים כבירת ישראל, ולהתחיל בהכנות לפתיחת השגרירות האמריקנית כאן. אני קורא למדינות נוספות ללכת בעקבותיה של ארה"ב.

ואני אומר לכם, הצהרתו של הנשיא טראמפ מסייעת לקידום השלום כי היא מחברת את כולם לקרקע המציאות. והאמת הפשוטה והמציאות היא זו – לא יהיה שלום בלי הכרה בירושלים כבירת ישראל.

לכל שכנינו אני מבקש להבהיר:  נמשיך לשמור על הסטאטוס קוו בירושלים ובהר הבית ועל חופש הפולחן המלא לכל הדתות.
נמשיך להושיט יד לשלום לפלסטינים ולכל שכנינו.

אדוני הנשיא, ההיסטוריה והעם היהודי תמיד יזכרו לך את החלטתך האמיצה ביום הזה. תודה לך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com