מטוסי ה"אדיר" סיימו את תקופת ההכשרה לשימוש מבצעי. מפקד חיל האוויר: “מענה אווירי איכותי״ - 0404
+
מטוסי ה"אדיר" סיימו את תקופת ההכשרה לשימוש מבצעי. מפקד חיל האוויר: “מענה אווירי איכותי״ דובר צה"ל

מטוסי ה"אדיר" סיימו את תקופת ההכשרה לשימוש מבצעי. מפקד חיל האוויר: “מענה אווירי איכותי״

דובר צה"ל מוסר כי היום (ד'), י"ח בכסלו התשע"ח, 6 בדצמבר 2017, מטוסי ה"אדיר" סיימו את תקופת הקליטה וההכשרה לשימוש מבצעי בחיל האוויר.

כניסתם של מטוסי ה"אדיר" לשימוש מבצעי מסכמת תהליך קליטה ארוך ומשמעותי אשר החל עם נחיתת המטוסים הראשונים בדצמבר 2016 ופתיחת טייסת "נשר הזהב" (140). תהליך קליטת ה"אדיר" בוצע באמצעות צוותי הקמה בעלי הכשרה ייעודית אשר קלטו תשעה מטוסים לאורך השנה החולפת.

חיל האוויר הישראלי הינו החיל הראשון בעולם, מחוץ לארצות הברית, אשר יפעיל מבצעית את מטוסי ה"אדיר". זהו ביטוי נוסף לשיתוף הפעולה ולקשר האסטרטגי המיוחד וארוך השנים בין ישראל וארה"ב.

קליטת מטוסי ה"אדיר" היא נדבך נוסף במאמצי הפעלת הכוח ובנייתו, והתאמתו של צה״ל לאתגרי העתיד כפי שבאה לידי ביטוי בתר״ש גדעון וממומש גם בהיבטי כוח אדם, טכנולוגיה, תשתיות, אמצעי לחימה, הכשרות, לוגיסטיקה ועוד.

באיגרת ששלח מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לאנשי חיל האוויר כתב: ״ההכרזה על כשירותה המבצעית של הטייסת מתרחשת בתקופה בה חיל האוויר פועל מבצעית בהיקף נרחב במספר חזיתות, בתוך מזרח תיכון משתנה ומתעצב. האתגר המבצעי ההופך מורכב מדי יום – זוכה למענה אווירי איכותי ומקצועי. המבצעיות של האדיר מוסיפה נדבך משמעותי ליכולתו של החיל בעת הנוכחית.״

כשירות המטוסים מעצימה את יכולותיו המבצעיות והאסטרטגיות של צה"ל ומשפרת את מוכנותו במגוון רחב של תרחישים ואיומים בזירות השונות.