סגן ראש עיריית ירושלים במסר לממשלה: "העיר מקבלת אפס תקציב מהממשלה, אנחנו נקרוס" - 0404
+
סגן ראש עיריית ירושלים במסר לממשלה: "העיר מקבלת אפס תקציב מהממשלה, אנחנו נקרוס" יח"צ

סגן ראש עיריית ירושלים במסר לממשלה: "העיר מקבלת אפס תקציב מהממשלה, אנחנו נקרוס"

במסיבת עיתונאים שערך אמש (שני), סגן ומ"מ ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן, במרכז מורשת בגין, פנה לשרי הממשלה ולחברי הכנסת וקרא להעברת תקציבים לירושלים באופן ראוי בלא שיהיה צורך לחזור למראות הקשים שהיו בעיר בשנה הקודמת.

לדברי סגן ראש העירייה, ממשלת ישראל מעבירה תקצוב של 700 מיליוני שקלים לעירייה מדי שנה, אלא שתקצוב זה מתקזז עם 700 מיליון השקלים הניתנים לזכאי הנחות הארנונה הרבים המתגוררים בעיר. "למעשה ירושלים מקבלת אפס שקלים מהממשלה" אמר תורג'מן.

"לא ייתכן", הדגיש תורג'מן, "שהעיר ירושלים שאך זה מכבר החלה להתאושש ולהתפתח אחרי שנות טרור אשר פגעו קשות בתיירות ובמסחר בעיר, "תזכה" לכתף קרה מהממשלה "ירושלים צריכה להיות פנינת המדינה, להיות זו שמתגאים בה, להיות העיר שתשאב אליה תיירים מכל העולם, אם לא תהיה דחיפה משמעותית של משרדי הממשלה אנחנו נקרוס".

תורג'מן ציין כי עיריית ירושלים מבקשת תקציב של מיליארד שקלים. "כולם נושאים עיניים לעיר הקודש בכל הזדמנות ומעלים אותה על ראש שמחתם, אך לדברים הללו אין משמעות וללא תקציב ראוי התפתחות העיר תסוג אחורנית".

בסיום מסיבת העיתונאים הבטיח תורג'מן כי הוא ימשיך לפעול להשגת התקציבים לעיר,  "לא אנוח ולא אשקוט עד שהעיר ירושלים העומדת בראש מעייני תקבל את התקציב הראוי לה" סיכם מר תורג'מן את דבריו.