חדש בנשר: שירות ייעוץ לאזרח - 0404
+
חדש בנשר: שירות ייעוץ לאזרח עיריית נשר

חדש בנשר: שירות ייעוץ לאזרח

שירות חדש נפתח בעיר נשר: שי"ל – שירות יעוץ לאזרח. השירות החדש הוא פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים בעיריית נשר, רשת המתנסים נשר ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

שי"ל הינו שירות יישובי הפועל כיום ב-74 רשויות בארץ. ראש העיר נשר, אבי בינמו, מסר כי הוא שמח על כך שגם נשר מצטרפת, לראשונה, לשירות זה שמעניק ייעוץ רב תחומי לכלל תושבי העיר. "עיריית נשר ממשיכה להוביל את מהפכת השירות לתושבים ולספק להם סל שירותים רחב במגוון תחומים. רק לאחרונה התבשרנו כי עיריית נשר נמצאת במקום ה-4 בארץ בניהול מוניציפלי וגם בקטגוריה של 'שרותי ציבור' נשר נמצאת ברשימת 10 הערים המובילות בישראל, לפי מחקר של 'סביבות מגורים – יעוץ כלכלי'. סקר נוסף של חברת 'הגל החדש' קבע כי 81% מהתושבים סבורים שטוב לגור בנשר. נמשיך גם בעתיד לשפר ולייעל את השירות לתושבים".

מעיריית נשר נמסר כי השירות מופעל ע"י צוות מתנדבים אשר עברו הכשרות בתחום של יעוץ לתושבים בנושאים כגון: מילוי טפסים וכתיבת מכתבים, סיוע מול משרדי ממשלה, מוסדות ציבור, מס הכנסה וביטוח לאומי, צרכנות, נדלן ודיור, יחסי עובד-מעביד ועוד. הייעוץ והסיוע ניתנים חינם ובהתנדבות ואינם כרוכים בעלות כספית. השירות ניתן במשרדי שי"ל, הצמודים למשרדי מחלקת קליטת עליה ותרבות הדיור, בסמוך לבניין העירייה בימים: שני אחה"צ בין השעות 16:00-18:00 ורביעי בבוקר בין השעות 10:00-12:00 בפיקוח תחום התנדבות במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

את התחנה בנשר מנהלת בהתנדבות חנה רוט, מתנדבת ותיקה בעיר הפועלת גם במערך ההתנדבות לשעת חירום, בתכנית נשר נגלית לעין, ובקבוצת גמלאים מתנדבים. יחד עם רוט פועל צוות מתנדבים נוסף בעלי רקע מגוון המעניקים שירות בשפות עברית ורוסית, כאשר התכנון הוא לגייס מתנדב נוסף אשר ייתן מענה גם בשפה האמהרית. כל זאת בליווי של מנהלת תחום התנדבות וקהילה ברשת המתנסים נשר, בת שבע זגורי, ונעמי מנדלבאום – עובדת סוציאלית קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר.

"צוות שי"ל נשר מזמין מתנדבים נוספים מתוך הקהילה לקחת גם חלק במיזם ההתנדבותי הזה", אמרו זגורי ומנדלבאום וציינו ש"השירות ניתן בדיסקרטיות ובמקצועיות מתוך כבוד ואדיבות לפונים במטרה לכוונם ולהנחותם בסבך הביורוקרטיה ולסייע להם  במיצוי זכויותיהם ובמתן מידע".