האם ויכוח של המנהל עם עובד גרם לו לבעיה רפואית שהצריכה ניתוח - 0404
+
האם ויכוח של המנהל עם עובד גרם לו לבעיה רפואית שהצריכה ניתוח אבי חיון

האם ויכוח של המנהל עם עובד גרם לו לבעיה רפואית שהצריכה ניתוח

לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, הוגשה תביעה של  אחד ממנהלי מוסך באזור הצפון נגד המוסד לביטוח לאומי, שלא רק דחה את תביעתו להכרה באירוע חריג כ"תאונת עבודה", אלא גם נמנע במשך למעלה מחצי שנה מהעברת המרים שבתיק התביעה לידי עורך דינו של הנפגע.

בתביעה, טוען עו"ד סאמי אבו ורדה עו"ד מומחה לביטוח לאומי כי למנהל המוסך, בשנות ה-60 לחייו, שהוא גם אחד מבעלי המקום, אבל גם עובד בפועל במוסך ומקבל משכורת כמו שאר העובדים, היה לפני כשנתיים ויכוח עם אחד מעובדי המוסך.

לדבריו מדובר  ב"ויכוח לא שגרתי", כאשר מיד לאחריו חש המנהל  ברע. "הוא הרגיש קור וכאבים חזקים ברגל, פנה מיידית לבית חולים "כרמל " בחיפה, שם אובחן כמי שסובל מ"מפרצת פופליטיאלית פקוקה".  בעקבות האבחנה עבר המנהל ניתוח בהרדמה כללית ברגלו "של עורק פופליטיאלי משמאל".

לאחר שהתאושש, הגיש מנהל המוסך תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה באירוע כתאונת העבודה וטען בין השאר כי עד לאותו ויכוח חריג לא התלונן מעולם על בעיה דומה. תביעתו נדחתה על ידי המוסד לביטוח לאומי. בעקבות זאת, פנה. עורך דינו סאמי אבו ורדה כבר לפני יותר מחצי שנה לביטוח הלאומי על מנת לקבל צילום של כל התיק, אך עד עצם היום הזה, לא קיבל את מבוקשו. לכן, נאמר בכתב התביעה כי "תביעה זו מוגשת ללא פירוט, ועם קבלת החומר המבוקש מהנתבע, יוגשו טיעונים נוספים במידת הצורך".