הישג אדיר למגדל העמק: מקום ראשון בארץ במדד השקיפות לשנת 2017 - 0404
+
הישג אדיר למגדל העמק: מקום ראשון בארץ במדד השקיפות לשנת 2017

הישג אדיר למגדל העמק: מקום ראשון בארץ במדד השקיפות לשנת 2017

הכי שקופים: עמותת שקיפות בינלאומית שמקיימת מדי שנה מדד שקיפות בכל הרשויות המקומיות בארץ בדקה גם השנה את מצב השקיפות ברשויות המקומיות ומצאה כי עיריית מגדל העמק נמצאת במקום הראשון בארץ עם ציון מקסימלי של 100% שקיפות באתר הרשותי על פי דרישות החוק. ברשות הגדילו לעשות כאשר בנוסף לדרישות החוק, עמדו גם בכל הקריטריונים הנוספים שקבעה העמותה בנושא, גם כאלה שלא מחויבים ע"פ חוק, החלטה שהציבה את הרשות במקום הראשון בארץ.  

ציון השיא שהושג במדד הוא המשך ישיר למגמת השקיפות שמוביל ראש העיר אלי ברדה ברשות בשנים האחרונות ואותה ניתן לראות לפי תוצאות הביקורות הקודמות בהן נבדקה מגדל העמק. למשל בדו"ח שקיפות של 2011 מוקמה מגדל העמק במקום 46 עם ציון 31% בלבד ושנתיים לאחר מכן אף ירדה למקום ה-43 בארץ עם ציון 35%. שלוש שנים מאוחר יותר, בשנת 2016, עם עליית המודעות לנושא השקיפות ברחבי המדינה, נרשמה קפיצה היישר למקום ה-17 במדינה עם ציון של 65% בדו"ח השקיפות השנתי והמשך המגמה, כאמור, נרשם השבוע עם פרסום תוצאות דו"ח השקיפות של שנת 2017 לפי ממקוממת מגדל העמק במקום הראשון במדינה בשותפות עם שלוש רשויות בלבד וביניהן כפר סבא, חולון וקריית ביאליק עם ציון פנומנאלי של 100%. חשוב להדגיש כי דו"ח השקיפות מתייחס לביקורת שעורכת עמותת השקיפות הבינלאומית על אתר האינטרנט הרשותי עליו מופקדים מחלקת הדוברות ומנהלת מערכות מידע של הרשות. אגב בימים הקרובים, לאחר שנה של בנייה, תשיק העירייה אתר אינטרנט חדש, נגיש ושקוף לטובת התושבים.

הישג זה מצטרף להישג נפלא נוסף של עיריית מגדל העמק בנושא שירותים דיגיטליים לתושב שנחשף במסגרת מחקר חדש שבדק והשווה בין השירותים הדיגיטליים שמציעות העיריות בישראל לתושבים ולעסקים בתחומיהן. מגדל העמק ממוקמת במקום השני מבין כל הרשויות והמועצות בגליל-עמקים ובמקום ה-36 בארץ מתוך למעלה מ-250 רשויות.

ראש העיר אלי ברדה, שהציב את נושא השקיפות בצמרת סדר העדיפויות, השתתף השבוע בטקס פרסום הדו"ח בכנסת ישראל במהלכו הודה לצוות המשימה בראשות המנכ"ל שלום זוזוט, דובר העירייה כפיר בזק, עוזרת ראש העיר איילה זלצר, מנהלת מערכות המידע סטלה פורמן ומנהל מחלקת המחשוב ערן מועלם ואמר: "עיריית מגדל העמק חרטה על דיגלה את ערך המצוינות בכל תחומי האחריות שלה הכולל את ערך השקיפות המבוססת על גישה שאנחנו משרתי הציבור ומחובתנו לפעול בשקיפות מול התושבים". (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק).