נתניהו על הרפורמה שאושרה בממשלה: "הרבה מאוד עסקים ייפתחו וישגשגו" - 0404
+
נתניהו על הרפורמה שאושרה בממשלה: "הרבה מאוד עסקים ייפתחו וישגשגו" שלמה מור, חדשות 0404

נתניהו על הרפורמה שאושרה בממשלה: "הרבה מאוד עסקים ייפתחו וישגשגו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה עם שר הפנים אריה דרעי ומנכ"לי משרדי ראש הממשלה והפנים לנושא הרפורמה ברישוי עסקים שאושרה הבוקר בממשלה.

נתניהו אמר כי "צריך להבין שזו השדרה הבסיסית של הכלכלה בישראל. עסקים קטנים ובינוניים כורעים תחת נטל הביורוקרטיה ועודף רגולציה, ומה שאנחנו הבאנו היום בממשלה זו רפורמה מאוד גדולה ששר הפנים, אנוכי והמנכ"לים שלנו עבדו בשותפות גדולה כדי להקל על העסקים הללו. אני חושב שהם יביאו לכך שהרבה מאוד עסקים ייפתחו, הרבה מאוד עסקים ישגשגו, והתועלת היא לכלל אזרחי ישראל ולכלכלת ישראל. אני מבקש מכם להציג במהירות את הרפורמה הזאת והיא יוצאת לדרך, הרבה ברכות".

שר הפנים, אריה דרעי, אמר כי "זו בשורה גדולה לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים במדינת ישראל. תם העידן שבו לוקח כשנה להוציא רישיון לעסק. כלכלה חזקה נמדדת בעסקים הקטנים והבינוניים ואלה היום זכו מאיתנו להקלה משמעותית מאד. נחסוך למשק מאות מיליוני שקלים ונסייע לכלכלה".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גנור, אמר כי "ראש הממשלה הנחה אותנו לבוא עם פתרון רדיקלי בתחום רישוי העסקים, כחלק מהמדיניות שלו להורדת עודף הרגולציה בישראל. במשך שנתיים וחצי אנחנו הופכים כל אבן כדי להוריד ברגולציה, שמשפיעה באופן ישיר על יוקר המחיה. מקומה של ישראל במדד נטל הרגולציה בדירוג התחרותיות העולמי השתפר מהמקום ה-98 למקום ה-41. כשכל הממשלה נרתמת להורדת עודף רגולציה ולהורדת יוקר המחיה, אנחנו מצליחים להגיע להישגים שלא הגיעו אליהם זמן רב".