שקד בפורום סבן: ממשלת הימין לא נבחרה כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא רפורמות יסוד כמו חוק יסוד החקיקה - 0404
+
שקד בפורום סבן: ממשלת הימין לא נבחרה כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא רפורמות יסוד כמו חוק יסוד החקיקה שחר עזרן

שקד בפורום סבן: ממשלת הימין לא נבחרה כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא רפורמות יסוד כמו חוק יסוד החקיקה

שרת המשפטים איילת שקד היתה אורחת כבוד בפורום סבן בוושינגטון. במהלך דבריה, נשאלה שקד על דעתה לגבי חוק ההמלצות והחוק הצרפתי: "את החוק הצרפתי בנט ואני עצרנו, לאחר שהיתה הסכמה עם יתר סיעות הקואליציה להעביר אותו עם קציבת קדנציות. אנחנו אמרנו: עד כאן", הדגישה.

"בנוגע לחוק ההמלצות, אם שמים בצד את העניין הפרסונאלי. במהות הוא הגיוני. הגנה על זכויות חשודים על חשבון זכות הציבור לדעת. יחד עם זאת, העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא כדי להעביר רפורמות יסוד אידיאולוגיות, כמו חוק יסוד החקיקה, והאנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון״, הוסיפה.

על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים אמרה השרה איילת שקד: "הנשיא טראמפ התחייב לציבור בוחריו. אני מקווה ומאמינה שהוא יעשה את זה". בנוגע ליחסי ישראל-ארה"ב, אמרה שקד: "יש קשר בין ישראל לארה"ב שהוא לא ניתן לניתוק, ולא משנה מי יושב בבית הלבן ומי יושב בבלפור".

לקול מחאות מקרב אנשי שמאל בקהל, אמרה שקד על היחסים עם הפלסטיניים: "אני קוראת לכם לרדת לקרקע המציאות. הפער בין הישראלים לפלסטינים גדול מדי. לא יהיה הסכם בשעה שהרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה, מעבירה כספים לטרוריסטים ופונה לערכאות בינלאומיות".