תחקור ראשוני של האירוע בשומרון: הטיול בוצע ללא אישור צה"ל, המח"ט שהוזעק הגיע תוך 20 דקות - 0404
+
תחקור ראשוני של האירוע בשומרון: הטיול בוצע ללא אישור צה"ל, המח"ט שהוזעק הגיע תוך 20 דקות

תחקור ראשוני של האירוע בשומרון: הטיול בוצע ללא אישור צה"ל, המח"ט שהוזעק הגיע תוך 20 דקות

אלוף משנה גלעד עמית הציג בפני מאו"ג איו"ש, תת-אלוף ערן ניב, את התחקיר הראשוני של האירוע שאירע אתמול (חמישי) סמוך לקוצרה, במהלכו ערבים תקפו קבוצה של כעשרים ילדי בר מצווה ושני מבוגרים.

מצה"ל נמסר כי "כאשר הקבוצה התקרבה לכפר קוצרה הותקפו המטיילים על ידי מיידי אבנים. במקום בוצע ירי שפגע באחד הפלסטינים. אחד המבוגרים דיווח על האירוע למח״ט שומרון שהחל בנסיעה למקום באופן מידי והקפיץ כוחות נוספים למקום".

"בשל קושי לאתר את המקום המדויק של המטיילים, הגיע למקום מח״ט שומרון, אלוף-משנה גלעד עמית, תוך כ-20 דקות ואבטח את המטיילים עד להגעת כוחות צבא נוספים שחלצו אותם מהמקום ופעלו לסיום הפרת הסדר באמצעים לפיזור הפגנות".

"שניים מהמטיילים נפצעו באורח קל מזריקות האבנים ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בילינסון. אחד מהפלסטינים שנפצעו טופל רפואית על ידי כוחות רפואה צבאיים ולאחר נסיונות החייאה נקבע מותו. נבדקת טענה לפיה פלסטיני נוסף נפצע ברגלו ופונה על ידי סהר אדום לבית חולים בשכם".

"עוד עלה בתחקור שלא התקבל אישור מצה״ל לבצע את הטיול וזאת בניגוד לנוהל. בהתאם להערכת המצב בחטיבה, קיום טיולים במקום זה מצריך אבטחה של כוחות ביטחון. בצה״ל קיים מנגנון תיאום טיולים המאפשר לכלל המטיילים לשהות באופן בטוח באזור המחייב היערכות בטחונית".

"כוחות צה״ל ימשיכו לפעול לביטחון תושבי המרחב, ולאפשר לטייל בגזרת יהודה, שומרון והבקעה באופן בטוח".