לקראת יום ההוקרה לפצועי צה"ל - שבת מיוחדת בכל רחבי הארץ - 0404
לקראת יום ההוקרה לפצועי צה חדשות 0404

לקראת יום ההוקרה לפצועי צה"ל – שבת מיוחדת בכל רחבי הארץ

לפני 5 שנים החליט רכז מחוז דרום בבני עקיבא אליעד אברקי ליזום יום הוקרה ייחודי לפצועי צה"ל. בתחילה צוין היום בסניפי מחוז דרום בתנועה ובשנה שלאחר מכן ציינה בני עקיבא את היום המיוחד בכל רחבי הארץ. במקביל, פעלה התנועה להכרה וייסוד יום ממלכתי רשמי שיצוין במדינת ישראל.

בעקבות זאת, החליטה ממשלת ישראל על קיום יום הוקרה ממלכתי לפצועי צה"ל שיחול מדי שנה בי"ז כסלו (תאריך עברי של "כ"ט בנובמבר") – כשלפני 3 שנים הוא צוין לראשונה באופן רשמי.

תנועת בני עקיבא תמשיך גם בשנה זו להוביל פעילות בנושא בכל רחבי הארץ כשהשבת הקרובה תצוין כשבת הוקרה לפצועי צה"ל בתנועה. במסגרת הפעילות יגיעו פצועי צה"ל לסניפי התנועה ברחבי הארץ ויספרו לחניכי וחברי התנועה את סיפור הגבורה האישי שלהם, יתקיימו אירועי הוקרה מיוחדים ברחבי הארץ, יועברו מערכי הדרכה בסניפים בנושא ותתקיים תפילה לרפואת פצועי צה"ל.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא יאיר שחל: "יום ההוקרה הרשמי לפצועי צה"ל הוא ההוכחה המשמעותית ללקיחת אחריות והובלה אמיתית של התנועה למען החברה הישראלית. בני עקיבא שפרצה את הדרך בנושא מצדיעה גם במשך השנה כולה לפצועי צה"ל – והיוזמה שהחלה במחוז דרום בתנועה וסחפה אחריה מדינה שלמה היא חלק בלתי נפרד מכך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com