קבוצת ברן מדווחת על שיפור עקבי ברווחיות ועל תוצאות הרבעון השלישי של 2017 - 0404
קבוצת ברן מדווחת על שיפור עקבי ברווחיות ועל תוצאות הרבעון השלישי של 2017 מיכאל קויימן, ויקיפדיה

קבוצת ברן מדווחת על שיפור עקבי ברווחיות ועל תוצאות הרבעון השלישי של 2017

קבוצת ברן, חברת ההנדסה המובילה בישראל המתמחה במתן פתרונות מלאים, רב תחומיים ואינטגרטיביים בתחומי ההנדסה, התשתיות והטכנולוגיה, מדווחת גם ברבעון זה על המשך השיפור העקבי בתוצאות ועל שיפור משמעותי ברווחיות בתוצאות הרבעון השלישי של 2017, כהמשך למהפך המגמה והחזרה לרווחיות מאז תחילת השנה

ההכנסות הסתכמו מתחילת השנה בכ-451 מיליון ש"ח, מתוכם כ 116 מיליון ש"ח ברבעון השלישי של 2017, גידול ועליה של כ-16 מיליון ש"ח בהשוואה להכנסות בתקופה המקבילה מתחילתה של 2016. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מהפעילות במגזר ברן אינטרנשיונל, שצמח באופן ניכר הן ברבעון השלישי של 2017 והן מתחילת השנה בהשוואה לתקופות המקבילות  ב-2016 (כ-70 מש"ח וכ 276 מש"ח בהתאמה).  הפעילות וההכנסות במגזר ברן ישראל הצטמצמו במידה מסויימת ברבעון השלישי ובתשעת החודשים הראשונים של השנה  בהשוואה ל 2016 ( כ 45 מ' ש"ח וכ 173 מ' ש"ח בהתאמה), וקיזזו חלק מהגידול בהכנסות.  

הגידול בפעילות ברן אינטרנשיונל נובע מהפעילויות ברוסיה ובאסיה, ומביצוע פרויקט עוגן של החברה באתיופיה, המביא לידי ביטוי את היכולות והניסיון רב השנים של החברה. ביצוע פרויקט זה תרם למיצוב ולמוניטין של החברה ביבשת אפריקה, בה, כמו גם ברוסיה – מזהה החברה פוטנציאל רב לביצוע פרויקטים משמעותיים בתחומי התשתיות והאנרגיה, והתעשייה.

בישראל,  החברה מנצלת את הצמיחה הקיימת בתחום  התשתיות האזרחיות, תחום רווחי בו לחברה ניסיון רב ומגוון פרוייקטים בענף התחבורה הימית, היבשתית והאוירית, לצד פרוייקטי HLS וגז. לצד זה, נמשך הקיפאון והיקף עבודה בעצימות נמוכה בהנדסה ובפרוייקטים בתחום התעשייה הכבדה והמסורתית.  

ברבעון השלישי של 2017 נמשך השיפור ברווחיות בכל שלושת החתכים: הגולמי, התפעולי והנקי.

הרווח הגולמי כמעט והוכפל והסתכם ברבעון השלישי של 2017 בכ-21 מיליון ש"ח (תוך שהחברה מציגה עליה לשיעור רווח גולמי של 18% מההכנסות), בהשוואה לרווח גולמי של כ-11 מיליון ש"ח בלבד (שיעור רווח גולמי של 8% מההכנסות) ברבעון השלישי של 2016.

הרווח התפעולי של ברן ברבעון השלישי עמד על 7.8 מיליון ש"ח, וזאת בהשוואה להפסד תפעולי של 8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. בכך  משלימה ברן, אחרי רבעון שלישי רצוף של שיפור ברווחיות, רווח תפעולי מצטבר של קרוב ל 29 מיליון ש"ח מתחילת 2017. העלייה ברווח ובשיעור הרווחיות התפעולית נובעת בעיקר מהמשך תהליך היציאה מממדינות ופרוייקטים הפסדיים ומשיפור בפעילות ברן אינטרנשיונל – מגזר זה הציג ברבעון רווח תפעולי של 11.7 מיליון ש"ח (שיעור רווח תפעולי של 17% מהכנסות המגזר), וזאת בהשוואה להפסד של 1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

מגמת צמצום העלויות והירידה בשיעור ההוצאות התפעוליות מסך ההכנסות נמשכה, והוצאות השיווק, ההנהלה והכלליות הסתכמו ברבעון השלישי של 2017 בכ-14.9 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לכ-18.9 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי לבעלי המניות גדל ברבעון השלישי לכ-3 מיליון ש"ח, וזאת בהשוואה להפסד של 11.1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. מתחילת השנה, הסתכם הרווח הנקי של  ברן בכ- 16.1 מיליון ש"ח, אחרי מעבר מהפסד בשנה הקודמת.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בשניים משלושת הרבעונים הראשונים של 2017 רשמה החברה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת , כאשר ברבעון השלישי הסתכם תזרים המזומנים החיובי מפעילות שוטפת בכ-10.8 מיליון ש"ח.

ההון העצמי גדל במהלך הרבעון בעוד כ 5 מיליון ש"ח, ונכון לסוף הרבעון השלישי של 2017 הסתכם בכ-85.3 מיליון ש"ח, (תוך שהוא עולה לכ-26% מסך המאזן), וזאת בהשוואה להון עצמי של 76.9 מיליון ש"ח (כ-21% מסך המאזן) בסוף שנת 2016.

לצד השיפור בתוצאות, מציגה החברה מתחילת השנה וברבעון השלישי שיפור במדדים הפיננסיים – הון עצמי למאזן עלה ל 26%, שיפור ביחס ההון לחוב, לצד צימצום החוב הפיננסי והשימוש באשראי בנקאי.

כמו כן מציגה החברה תזרים מזומנים חזוי לשנתיים, הכולל ומציג בתוכו גם את תכנון וצפי יכולת החזר החוב לבעלי האג"ח (תשלום ראשון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com