קצינות וחיילות נגד ליברמן: ״אל תהפוך אותנו בכוח ללוחמות - אנחנו עושות עבודה מצוינת ולא פחות חשובה״ - 0404
+
קצינות וחיילות נגד ליברמן: ״אל תהפוך אותנו בכוח ללוחמות – אנחנו עושות עבודה מצוינת ולא פחות חשובה״ אריאל חרמוני, משרד הביטחון

קצינות וחיילות נגד ליברמן: ״אל תהפוך אותנו בכוח ללוחמות – אנחנו עושות עבודה מצוינת ולא פחות חשובה״

קצינות וחיילות ביחידות שונות מבקשות להוריד מסדר היום את הכותרות העוסקות בהן ואת כוונת צה״ל, בתמיכתו והובלתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, להפוך חיילות ללוחמות בגולני, צנחנים, גבעתי וכד׳ וזאת תוך הורדת הרף המבצעי – דבר הפוגע ביכולתו של צה״ל.

דברי החיילות מצטרפים לשורה של עשרות קצינים במילואים, ששלחו מכתב לשר הביטחון אביגדור ליברמן וביקשו ממנו להפסיק את הפגיעה בכשירות הצבא וכפי שציין קצין בשיחה עם חדשות 0404: ״להפסיק את הקרקס שנועד לרצות גורמי שמאל הזויים״.

הקצינות והחיילות – חלקן מבצעות תקפידים חשובים מאוד, חלקן מוגדרות תומכות לחימה, מבקשות שלא לשנות סדרי בראשית ולא לנסות לייצר יש מאין.

קצינה במודיעין לחדשות 0404: ״חייבים לשים את הדברים על השולחן ולומר את האמת: בהחלט יש בנות שיכולות להיות לוחמות, אבל כולם יודעים שקומץ הבנות שיכולות להיות לוחמות אינו ראי לכלל חיילות צה״ל והן אחוז בודד מאיתנו. אני מבצעת שירות סופר חשוב וגאה מאוד בעבודה שלי. חייל יתקשה מאוד לבצע את העבודה שלי והיא מתאימה יותר לחיילת. צריך רוגע, סבלנות ועוד יכולות שמתאימות יותר לנשים. אני לא רואה אפשרות שחיילת תרוץ בשטח כמו חייל. לא רואה אשה שיכולה לסחוב ציוד כבד מאוד כמו גבר. זו טעות קשה לקחת אותנו למקום הזה״.

קצינה הקשורה לפעילות לוחמים, אך אינה מוגדרת לוחמת: ״זה שהעולם מתקדם ומחפש להפוך נאור יותר, לא אומר שהגוף שלנו השתנה. אני לא יכולה ולא אוכל לעולם לרוץ עם נשק כבד ולהדביק מהירות של גבר. העולם אולי התקדם, אבל גופן של הנשים נותר כפי שהיה מאז ומעולם, וטוב שכך״.

חיילת המשמשת כתצפיתנית: ״עם מלוא הצניעות אני אומרת שאף חייל לא יכול לבצע את העבודה שלי ושל חברותיי ברמה שאנו מבצעות אותה. יש תפקידים שמתאימים לחיילים ויש תפקידים שמתאימים לחיילות. אני קוראת לשר הביטחון – אנחנו עושות עבודה מצוינת ולא פחות חשובה. אל תפגע בשם שהיה לנו עד היום״.

חיילת המשרתת בחטיבת גולני: ״הלוחמים מסביבי עושים עבודת קודש. אין שום סיכוי בעולם שאהיה מסוגלת לעשות את הפעילות שהם עושים. זו רמה אחרת של כוח ושל יכולת. בראו אותי אשה ואני שונה מגבר. זו המציאות״.

ר׳, תומכת לחימה, לחדשות 0404: ״ליברמן ראה פעם שחקניות כדורסל בקבוצת הגברים של מכבי ת״א? האם זה אפשרי? האם אפשרי ששחקנית כדורגל תשחק בקבוצת הגברים של מועדון בליגה? האם היא מסוגלת? זה מגוחך לחשוב כך ולכן אמירתו של ליברמן שהוא רוצה לראות לוחמות בגולני – היא אמירה מגוכחת״.

חיילת המשרתת ביחידת מודיעין: ״אני מרגישה כמו לוחמת ואני הכי קרבית. אני נהנית ממה שאני עושה. לא הייתי רוצה לרוץ על גבעות ולא להלחם פנים מול פנים מול האויב. המשימה הזאת צריכה להיות של החיילים שלנו ולא שלנו החיילות. אני מרגישה מספיק קרבית עם העבודה החשובה שאני עושה בצבא. התעודה שקבלתי מעידה על כך. למה מנסים בכוח להפוך אותנו ללוחמות? מה זה נותן? למי זה נותן? מהיכן פתאום הגיע הצורך הזה״?