פנייה לשר הרווחה: טפל מיידית בתופעת הפיליפינים הלוקחים קשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים בריאותם - 0404
+
פנייה לשר הרווחה: טפל מיידית בתופעת הפיליפינים הלוקחים קשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים בריאותם 0404

פנייה לשר הרווחה: טפל מיידית בתופעת הפיליפינים הלוקחים קשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים בריאותם

מערכת חדשות 0404, באמצעות עו״ד אייל פלטק, פנתה במכתב לשר הרווחה וביקשה את התערבותו המיידית לטיפול בתופעה שנחשפה בחדשות 0404 ולפיה, עובדים פיליפינים מסכנים את בריאות הקשישים שבהם הם מטפלים, בעת שהם יוצאים למפגשי רחוב עם פיליפינים אחרים. הקשישים תועדו, בכמה מקרים, כשהם ספונים בכסא הגלגלים וסובלים מהקור המקפיא, בעוד העובדים הפיליפינים מתעסקים בשלהם.

במכתב תחנת הכותרת: ״התייחסות וטיפול עובדי סיעוד זרים בקשישים הנתונים להשגחתם״, כתב פלטק לשר הרוווחה: ״בשם מרשי חדשות 0404 אבקש את טיפולך והתערבותך המהירה בעניין שבנדון. לאחרונה קיבל מרשי דיווחים רבים כי עובדים זרים בתחום הסיעוד המלווים ודואגים לצורכי הקשישים שבהשגחתם ובטיפולם, נוהגים לצאת מחוץ לבית עם הקשישים למפגשים חברתיים עם עובדים זרים נוספים, לעיתים בקור העז, תוך סיכון בריאות חיי הקשישים הנתונים לחסדם של אותם עובדים״.

עו״ד פלטק הוסיף וכתב: ״משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, הוא אשר ממונה ואחראי לעניין העסקת עובדים זרים בישראל מהצד האחד ועל דאגה לשמירת בריאותם של הקשישים מהצד השני.

הנך מתבקש להיכנס באופן מיידי לעובי הקורה בעניין זה  – לטפל, לוודא  ולדאוג כי העובדים הזרים הסיעודים, לא יובילו את הקשישים שבטיפולם אל מחוץ לבית למפגשים חברתיים בקור וכן לעדכן את כל חברות כוח האדם או חברות הסיעוד המעסיקות עובדים אלו, כי עליהם להבהיר לכל העובדים הזרים באופן מיידי, כי חל עליהם איסור לצאת מהבית למפגשים חברתיים בליווי הקשיש הנתון להשגחתם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com