האם כל אחת יכולה להכין תכשיטים בעצמה? - 0404
+

האם כל אחת יכולה להכין תכשיטים בעצמה?

יצאנו לבדוק אם הכנת תכשיטים יפים וחגיגיים היא יכולת השמורה לכישרוניים והסבלניים שביננו או שכל אחד יכול. בשביל לברר זאת, פנינו לבית הספר הגדול והוותיק לתכשיטים בארץ, "חרוז כזה"  הפועל ברחוב  בוגרשוב 84 בתל אביב, מול דיזנגוף סנטר  כבר כמעט 24 שנים.

כששאלנו את אסנת פלאוט, המיסדת והבעלים של חרוז כזה, אם כל אחד יכול להכין את תכשיט חלומותיו, התפשט חיוך רחב על פניה. "כל מי שרוצה, יכול. אם הרצון קיים, המדריכות המדהימות שלנו כבר יעזרו לך להוציא זאת אל הפועל". ובאמת, כשמסתובבים בין השולחנות הפזורים ברחבי בית הספר לתכשיטנות של חרוז כזה, פוגשים אנשים מכל גווני האוכלוסיה, שיצירה ואומנות מאחדים ומיחדים אותם.

בשולחן אחד יושבת חילת משוחררת הלומדת תכשיטנות על חשבון הפיקדון הצבאי. היא מספרת לנו, תוך כדי הכנת צמיד בקשירה פרואנית, שהיא לומדת תכשיטנות כדי לפתוח עסק לתכשיטים ולהפוך את התחביב שלה למקצוע. לידה יושבת מנהלת בית ספר בפנסיה שיוצרת שרשרת בחריזה יפנית. "אני מכינה זאת לנכדה שלי לבת המצווה" היא מספרת. בשולחן אחר יושבת אמא טריה שמגיעה פעם בשבוע כדי ליצור יחד עם חברות וכדי להתאוורר קצת מתפקידה החדש כאמא.

"כמו שאתה רואה", אומרת אסנת, "המגוון כאן אין סופי. אפשר להגיע בכל שלב בחיים ומכל סיבה, למצוא בדיוק את מה שאתה מחפש, וליצור כל תכשיט שאתה מעלה על  דעתך. וזה אחד הדברים שמיחדים את חרוז כזה. רבים מהתלמידים הגיעו אלינו לכמה שיעורים, התאהבו, ומתמידים כבר שנים. אין גבול להנאה וליצירה".

אסנת קוראת לי לעלות בעקבותיה במדרגות, הרעשים הולכים ומתחזקים, הגענו למחלקת צורפות. כאן הקצב והעשיה אינטנסיבים יותר. מתברר שמחלקת התכשיטנות ומחלקת הצורפות מקימות קשר הדוק, וכי רבות מתלמידות התכשיטנות, מרחיבות עם הזמן את תחום העיסוק שלהן גם לצורפות, וההפך.

מסתבר שהכנת תכשיטים אפשרית ומהנה לכל אחד, וחרוז כזה מאפשר לכל מי שחלם להכין תכשיטים בעצמו לעשות זאת.

חרוז כזה בית הספר לתכשיטנות ולצורפות, בוגרשוב 84 תל אביב, 03-6200717

www.beadshops.com