חיים מסילתי יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: יזמנו 2 מהפכות - 0404
+
חיים מסילתי יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: יזמנו 2 מהפכות מרסלו אילת

חיים מסילתי יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: יזמנו 2 מהפכות

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי הכריז אמש בפאנל הפתיחה של כנס הלשכה הנערך בדן אילת כי "הצלחנו לפרוץ דרך שהייתה חסומה שנים רבות. התיקון לחוק שומות מוסכמות הונח על שולחן הכנסת על ידי ארבעה חברי כנסת מהקואליציה.כך שניתן לומר שמהפכת השומות המוסכמות עד לגובה של 100 אלף שקלים יצאה לדרך.

בנוסף, מועצת שמאי המקרקעין אישרה את עקרונות כללי האתיקה החדשים ובהם תשלום שכר טרחה לשמאים על בסיס הצלחה. את ההצעות האלה יזמנו ודחפנו לא רק כי יש בהם תועלת לפרנסת השמאי אלה מתוך חשיבה צרכנית מובהקת. הם יקלו בראש ובראשונה על כל הציבור. אני לא אנוח עד ששני הדברים האלה יכנסו לספר החוקים. כך הבטחתי וכך אקיים".

אוהד עיני השמאי הממשלתי הראשי החדש שנכנס לאחרונה לתפקידו בישר לשמאים בכנס כי הוא עובד על שיפור השקיפות בענף באמצעות אתר אינטרנט שיושק בתחילת 2018. באתר שיהיה מבוסס על מפה govmap) ) ניתן יהיה לאתר החלטות  שהתקבלו בהשגות על שומות שנערכו מטעם רמ"י לפי מיקום, ייעוד שימוש, תאריך השומה וכו… לדבריו זהו צעד נוסף שיאפשר שקיפות בענף ויסייע גם לשמאים וגם לאזרח הפשוט כי עבור כל דרישת תשלום מרמ"י ניתן יהיה לראות החלטות קדמות שניתנו בהשגות על נכסים דומים וקרובים ולהחליט האם כדאי לערער על החיוב.

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי סיפר בכנס על התוכניות לפיתוח העיר. לדבריו, "בזמן הקרוב תתאשרר תוכנית המתאר של העיר, נחתם הסכם גג, ויש תוכנית אסטרטגית מול משרד האוצר. שדה התעופה החדש בצפון העיר יפתח במחצית של 2018 כאשר התוכניות הן לפתח את העיר צפונה ובמחצית שנת 2019 יסתיים הליך התכנון של הרכבת לאילת.

"במקביל בשטח המתפנה של שדה התעופה הקיים בשטח של 800 דונם אנו מתכננים שטחי מלונאות, דיור, שטחי מסחר איכותיים ואזורי בילוי". עוד ציין ראש העיר כי בקרוב יהיו עוד חופים באילת. לדבריו בשנים האחרונות פעל לפינוי הדוכנים מהטיילת, ולפינוי פולשים מחופי הים. היום הוא מטפל בפינוי גופים מוסדיים המחזיקים בחופים היקרים בעיר. לדבריו, עד כה פונו שטחים של קצא"א וכיום הוא פועל לפינוי שטחים של חברת חשמל וחברת נמלי ישראל.