״הזוי שצה״ל הוריד את הרף המבצעי – ביטל בוחן, צמצם מחסניות והוריד מאג רק כדי למנוע פציעת לוחמות״ «
+
״הזוי שצה״ל הוריד את הרף המבצעי – ביטל בוחן, צמצם מחסניות והוריד מאג רק כדי למנוע פציעת לוחמות״ דובר צה"ל

״הזוי שצה״ל הוריד את הרף המבצעי – ביטל בוחן, צמצם מחסניות והוריד מאג רק כדי למנוע פציעת לוחמות״

בהמשך לפניית עשרות קציני צה״ל לשר הביטחון אביגדור ליברמן לעצור את שילוב הלוחמות ביחידות השונות בצה״ל וזאת רק כדי לרצות ארגוני שמאל, הבהירו בצה״ל כי כמות הפציעות של הלוחמות החדשות ירדה וזאת נוכח ״התאמות״ שבוצעו – כך על פי כתבתו של העיתונאי יוסי יהושוע מידיעות אחרונות.

בארגון ״אחים לנשק״ – המונה קציני מילואים רבים, הגיבו בנושא והבהירו כי זו בדיוק הבעיה והדבר מבהיר כי טענת הקצינים מוצדקת לחלוטין.

״אחים לנשק״: ״אם מישהו טען שאנחנו מגזימים או מדברים ללא ביסוס, אז בבקשה: במחזור הקודם נפצעו 50% מהבנות. זה אפילו יותר ממה שאנחנו אמרנו. דובר צה"ל מודה שבזמן שאנחנו התרענו על מהפכה בצבא, היו גם קרבנות למהפכה. חצי מהבנות נפצעו. נתון בלתי נתפס. מי לוקח אחריות על המחדל הזה?

במחזור הנוכחי רמת הפציעות ירדה ב 50%: איך מורידים בבת אחת את הפציעות ב 50%? מזריקים לבנות ברזל וסידן? ממש לא. דובר צה"ל מדבר על "התאמות", שזה במילים אחרות: הורדת הרף המבצעי. מבטלים בוחן מסלול, מצמצמים את מספר המחסניות, מוציאים את מקלע המאג… גם לבנים. התוצאה: יחידה חלשה יותר מהיעוד המקורי שלה״.

בארגון ״אחים לנשק״ הוסיפו וסיכמו: ״זה מה שאמרנו כל הזמן – שילוב בנות במערך הלוחם מוריד בהכרח את רף המבצעיות״.

גורם ב״אחים לנשק״ לחדשות 0404: ״זה פשוט הזוי שצה״ל הוריד את הרף המבצעי – ביטול בוחן מסלול, צמצום מחסניות והורדת מאג, רק כדי למנוע פציעת לוחמות. רק כדי להראות לכולם שהנה – בנות לא נפצעות בצה״ל. כשהיחידה ה״לוחמת״ הזאת תמצא עצמה במצב חירום, מול אוייב, כולנו נבכה. אני מתקשה להבין את המהלך הזה. לעשות דווקא כדי לרצות מאן דהוא״. (ללוחמות שבתמונה אין כל קשר לכתבה).