מנכ״ל משרד הבריאות: ״מערכת הבריאות הפסידה שר חדור תחושת שליחות אמיתית״ - 0404
+
מנכ״ל משרד הבריאות: ״מערכת הבריאות הפסידה שר חדור תחושת שליחות אמיתית״ משרד הבריאות

מנכ״ל משרד הבריאות: ״מערכת הבריאות הפסידה שר חדור תחושת שליחות אמיתית״

מנכ״ל משרד הבריאות שיגר מכתב אל עובדות ועובדי משרד הבריאות והתייחס להתפטרותו של שר הבריאות יעקב ליצמן. המנכ״ל הבהיר כי מדובר בשר מצוין וכי הוא מקווה מאוד שישוב במהרה לתפקידו.

במכתב, שהעתק ממנו נשלח לראש הממשלה ולשר המתפטר, כתב המנכ״ל משה בר סימן טוב: ״צר לי על התפטרותו של השר. מערכת הבריאות הפסידה שר חדור תחושת שליחות אמיתית עם רצון עז לפעול למען בריאות כלל תושבי המדינה. שוחחתי הבוקר עם השר והבעתי תקווה כי ישוב במהרה לתפקידו.  

 משרד הבריאות נמצא כעת בשיאם של מספר תהליכים מרכזיים אשר הולכים ומבשילים מתכנון לביצוע. רק לאחרונה הגענו להסכמות חסרות תקדים עם משרד האוצר וההסתדרות לגבי קידום הרפורמה בסיעוד אשר תסייע ותקל על אנשים סיעודיים בקהילה, לצד הכללה לראשונה בסל הבריאות הממלכתי של טיפולי שיניים לקשישים.
 
התחלנו את הדיון בכנסת בתקנות סימון מוצרי המזון, אשר נועדו להתמודד עם תופעת ההשמנה ואנו ממשיכים בקידומם של עוד מספר של רפורמות ותכניות משמעותיות, ביניהן: קיצור תורים במערכת הציבורית בהיקף של כ-900 מיליון ש"ח, הוספת מכשירי MRI וקיצור זמני ההמתנה, חיזוק מערכת בריאות הנפש וצמצום תופעת ההגבלות במערכת, רפואה דיגטלית מותאמת אישית, רפורמה בשוק התמרוקים ופישוט הבירוקרטיה והנגשת הקנאביס הרפואי למטופלים.
 
למרות עזיבת השר, אנו נמשיך בעשייה העניפה ובקידומן של תכניות העבודה והמדיניות שהותוותה על ידי השר, במלוא העוצמה״.