בג״צ דחה עתירת משפחת המחבל שרצח את ראובן שמרלינג וקבע כי בית המשפחה ייהרס - 0404
+
בג״צ דחה עתירת משפחת המחבל שרצח את ראובן שמרלינג וקבע כי בית המשפחה ייהרס היישוב אלקנה

בג״צ דחה עתירת משפחת המחבל שרצח את ראובן שמרלינג וקבע כי בית המשפחה ייהרס

בית המשפט העליון דחה עתירת משפחת אחד מהמחבלים שרצח את ראובן שמרלינג ז״ל בכפר קסאם, שביקשה למנוע החרמה והריסה לבית הממוקם בקבטיה שבצפון השומרון, בו מתגוררים בני משפחת המחבל.

כתב האישום מפרט בהרחבה את השתלשלות האירועים עובר לרציחת שמרלינג ז״ל, בכלל זה ההחלטה שגמלה בליבו של קמיל (אחד מהמחבלים) לנצל את השהות בישראל על מנת לבצע פיגוע דקירה ממניע לאומני, ולגרום למותם של יהודים, באשר הם יהודים. קמיל הציע לנאשם לחבור אליו לצורך ביצוע הפיגוע, והלה הסכים. במסגרת הקשר והמטרה לקדם כוונתם זו רכשו השניים סכין לחיתוך בשר, בעלת להב באורך של 18 ס"מ, הסתירו אותה מתחת למזרן בחדרם ותכננו את דרך הימלטותם לאחר מעשה.

כתב האישום ממשיך ומפרט כיצד ביצעו השניים את הרצח האכזרי במחסן פחמים בכפר קאסם שבניהולו של המנוח, וכיצד הובל תחילה המנוח בעֹרמה אל חדר צדדי במקום כדי להקל על השניים לבצע את זממם. בהמשך, השניים דקרו את המנוח פעמים רבות וחבטו בו ללא רחם, באמצעות מכוש ומאוורר בכל חלקי גופו. לאחר מכן, הותירו אותו מתבוסס בדמו על הרצפה ונמלטו מהמקום. כתוצאה מהמעשים האכזריים המפורטים, נגרמו למנוח חבלות רבות וקשות אשר גרמו למותו.

 כתב האישום מייחס לשניים עבירה של רצח בכוונה תחילה ועבירה של כניסה וישיבה בישראל בניגוד לחוקביום 6.11.17 הוציא צה״ל צו החרמה והריסה לבית בו התגוררו הנאשם ומשפחתו. 

בית המשפט הבהיר כי עד ליום 30.11.2017 בשעה 12:00 יתאפשר לבני משפחת המחבל לשהות בבית לצורך פינוי והתארגנות.