ערים תאומות: משלחת של סטודנטים גרמנים מהעיר רייניקנדורף מבקרת בקריית אתא - 0404
ערים תאומות: משלחת של סטודנטים גרמנים מהעיר רייניקנדורף מבקרת בקריית אתא עיריית קריית אתא

ערים תאומות: משלחת של סטודנטים גרמנים מהעיר רייניקנדורף מבקרת בקריית אתא

בימים אלה מתארחת בקריית אתא משלחת של סטודנטים מרובע רייניקדורף שבגרמניה.

קריית אתא מקיימת קשרי ידידות ושיתוף תרבותי וחינוכי עם רייניקדורף מזה שנים רבות, במסגרת פרויקט "ערים תאומות". קשרים אלה התרחבו והעמיקו במהלך השנים והביאו אף לשיתופי פעולה שונים.

המשלחת הכוללת 10 סטודנטים המתמחים במשפט ובממשל עירוני סיירה באתרים היסטוריים בארץ ונפגשה עם ראש העיר, יעקב פרץ, מנכ"ל רשת המתנ"סים העירונית, איציק אדרי ומנהלי המחלקות בעירייה וברשת המתנ"סים על מנת ללמוד על שיטות העבודה בארץ, כולל מודלים ייחודיים בנושאי חינוך ותרבות. בנוסף, נפגשו הסטודנטים הגרמניים עם סטודנטים ובני נוער תושבי העיר במרכז הנוער והצעירים העירוני לערב שיח על המצב בארץ והשפעתו על תחומי החיים השונים.

הסטודנטים התרשמו מאד מהנעשה בעיר, הודו לראש העיר על הביקור בארץ והעניקו לו בשם ראש עיריית ריינקודרף, פרנק בלצר שי צנוע כהוקרה על שיתוף הפעולה הפורה.

ערים תאומות הוא רעיון לפיו ערים ממקומות מרוחקים זה מזה גיאוגרפית ופוליטית, מזווגות זו לזו, תוך מתן דגש על אימוץ קשרים תרבותיים ואנושיים אחרים. לרוב, ערים תאומות חולקות מאפיינים דמוגרפיים דומים.

במסגרת קשרי הערים התאומות מתקיימים חילופי משלחות נוער, חילופי משלחות אנשי מקצוע לצורך לימוד והתפתחות מקצועית, השתתפות בסמינרים בינלאומיים בנושאים מוניציפאליים ואורבאניים, חילופי ידע ופיתוח קשרים העשויים לסייע לקריית אתא ולמדינת ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com