עבודות תשתית נרחבות לציר התנועה הראשי של אזור התעשייה בקריית אתא - 0404
+
עבודות תשתית נרחבות לציר התנועה הראשי של אזור התעשייה בקריית אתא עיריית קריית אתא

עבודות תשתית נרחבות לציר התנועה הראשי של אזור התעשייה בקריית אתא

עיריית קריית אתא מבצעת בשיתוף עם משרד התחבורה עבודות פיתוח נרחבות ברחוב התעשייה, המהווה ציר תנועה ראשי של כל אזור התעשייה בעיר ,כולל חיבור לכביש עוקף קריות וצומת ל"ט.

בימים אלה נשלמות העבודות להטמנת התשתיות התת קרקעיות וקווי הניקוז, כאשר השלב הבא כולל עבודות על מבנה הכביש.

במסגרת העבודות יתבצע שיפוץ נרחב של הכביש לרוחב של כ- 40 מ' והפיכתו לכביש דו נתיבי ודו מסלולי הכולל הפרדה רחבה ובטיחותית לאורך כל הרחוב. בנוסף, יוסדרו המדרכות ומעברי החצייה, יתבצע פיתוח נופי נרחב, ותותקן מערכת תאורה חדשה. לאורך השטחים הציבוריים יתבצע פיתוח נופי נרחב ויותקנו 3 תחנות טרנספורמציה זעירות.

במקביל יבוצעו שינויים גיאומטריים בתוואי הכבישים והמדרכות לרווחת התושבים וכן תושלם בניית כיכרות תנועה בצומת התעשייה – שלמה בן יוסף , המעפילים- התעשייה וצומת 772 א'- מעפילים,  במטרה לווסת את תנועת כלי הרכב ברחוב, לאפשר גישה נוחה, להסדיר את התנועה בצמתים ולהגביר את הבטיחות. הכיכרות יאפשרו חיבור לכביש 772א' המהווה כניסה לדפו של המטרונית. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות הפיתוח שנעשו בדרך חיפה, כביש 772, כביש 772א' ורחוב הירדן אשר סוגרים למעשה את כל מערך הכבישים המובילים לצומת 772- התעשייה- זבולון (צומת דשנים).

עלות הפרויקט: כ- 50 מיליון ש"ח. הצפי לסיום העבודות: אפריל 2019

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא: "אזור התעשייה הפך בשנים האחרונות לאטרקטיבי הודות לכניסת יזמים ומשקיעים חדשים לאזור כך שהשקעה באזור זה הינה חיונית להמשך פיתוחה של העיר. מערך התשתיות בעיר שינה את פניו מתוך ההנחה כי פיתוח צירי תחבורה ראשיים יביאו לפיתוח העיר והאזור כולו ויהפכו את קרית אתא לזמינה ונגישה, תוך ניצול הפוטנציאל המרבי שלה".