המשפחות השכולות לליברמן: חוק עונש מוות הוא ספין שלך - תן הוראה לפרקליטי הצבא ויבצעו - 0404
+
המשפחות השכולות לליברמן: חוק עונש מוות הוא ספין שלך – תן הוראה לפרקליטי הצבא ויבצעו שלמה מור

המשפחות השכולות לליברמן: חוק עונש מוות הוא ספין שלך – תן הוראה לפרקליטי הצבא ויבצעו

המשפחות השכולות תוקפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן ומבהירות כי חוק ״עונש מוות למחבלים״ שהוא מקדם, הוא לא יותר מאשר ספין.

בארגון ״אלמגור״ – ארגון נפגעי הטרור, טוענים כי ליברמן מעכב את החקיקה לקיזוז המשכורות למחבלים ובנוסף אינו מפעיל עונש מוות למחבלים רוצחים – למרות שהדבר אינו מצריך שום חוק ולמשעה נתון בסמכותו הבלעדית כשר הביטחון ועל פי החוק הקיים כיום.

ארגון אלמגור: ״לא יתכן שבשל שיקולי קרדיט ושיקולים פוליטיים ולא ענייניים יטורפד חוק כל כך דחוף והכרחי". בוועדת החוץ של הקונגרס האמריקאי אישרו את הצעת החוק המקבילה והדומה בארצות הברית.

רון קרמן, אב שכול: "זהו עוד ספין על גבם של נפגעי הטרור, הפעם לא לצורכי בחירות, אלא לגרום לציבור תחושה כאילו היעדר חוק הוא זה שלא מאפשר לליברמן לפעול".

כזכור, הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, הודיע כי לא יבקש להטיל עונש מוות על המחבל שרצח את בני משפחת סלומון מהיישוב נווה צוף, זאת על אף שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בעצמו כי הוא תומך בחוק ״עונש מוות למחבלים״.

מלשכתו של שר הביטחון ליברמן נמסר בתגובה ל״ישראל היום״: "שר הביטחון מוקיר את בני המשפחות השכולות והיה הראשון שהניח על שולחן הכנסת הצעת חוק עונש מוות למחבלים, שטורפדה למרבה הצער בידי כל סיעות הבית למעט ישראל ביתנו. עם מינויו לשר הביטחון הניח את אותה הצעה גם על שולחן הקבינט ועל שולחן הכנסת. השר ליברמן עומד כיום בראש עבודת מטה גדולה לשלילת כספים ממחבלים. צר לנו על ההתעלמות מהעובדות ועל חוסר ההבנה. במדינת ישראל שר ביטחון אינו יכול להנחות בתי דין צבאיים כיצד לפסוק".