נתניהו: "כל חברי הקואליציה מעוניינים בהמשך קיומה של הממשלה" - 0404
+
נתניהו: "כל חברי הקואליציה מעוניינים בהמשך קיומה של הממשלה" שלמה מור, חדשות 0404

נתניהו: "כל חברי הקואליציה מעוניינים בהמשך קיומה של הממשלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה התייחס בין היתר, להחלטת ליצמן, לציון 70 שנה להחלטת האו"ם בכ"ט בנובמבר ומסר תנחומים לממשלת מצריים.

"אני מצטער על החלטתו של השר יעקב ליצמן לפרוש מהממשלה. הוא שר בריאות מצוין ועשה רבות למען בריאות אזרחי ישראל. הממשלה הלאומית בראשות הליכוד היא הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל, אני חושב שכל חברי הקואליציה מעוניינים בהמשך קיומה. אני לא חושב – אני יודע. השבת חשובה לנו וגם הצרכים של כלל אזרחי ישראל, בתוכם כמובן הצורך של תחבורה בטוחה ורצופה. אני מאמין שאנחנו נמצא פתרון מושכל. אנחנו עובדים על זה, זה בהישג יד. אנחנו נפעל כדי שנוכל יחד להמשיך לשרת את אזרחי ישראל.

בשם כל אזרחי ישראל אנחנו שולחים תנחומים לממשלת מצרים, לאזרחי מצרים, על הרצח ההמוני הנפשע של אזרחים בזמן תפילה. הטרור של האיסלאם הקיצוני אינו מבחין בין דתות בין אנשים, או בין עמים. אני חושב שהדבר המתבקש הוא שכל מדינות העולם יתאחדו להילחם בו, בכל מקום, לרבות בסיני.

בעוד יומיים, כ"ט בנובמבר, אנחנו נציין 70 שנה להחלטת האו"ם בהכרה במדינה יהודית בארץ ישראל. אנו מקצים היום 30 מיליון שקלים לשימור ושחזור בית העצמאות בתל אביב, זה אותו מקום בו ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, הכריז על מדינת ישראל עוד בטרם היה ראש ממשלה. בנוסף, אנחנו נקים במקום מוזיאון לתולדות עם ישראל בארץ ישראל, ובו תוצג לציבור מגילת העצמאות המקורית.
זה חלק מתוכנית המורשת שלנו שאנחנו משקיעים בה משאבים רבים, גם כסף, גם מחשבה ותשומת לב כי אנחנו יודעים שבסופו של דבר העתיד שלנו קשור לעבר שלנו, ועמים שלמים נמחקים, תרבויות נעלמות מעל פני האדמה משום שבצונאמי הגלובלי זהויות נעלמות מעל פני האדמה. לכן חשוב לנו לחבר את עם ישראל ואת הדורות הבאים גם למורשת העתיקה שלנו וגם למורשת החדשה שלנו. והמאמץ של אתרי מורשת הוא אחד מהצירים המרכזיים של המאמץ הזה.
אני נשאלתי לאחרונה, דווקא בשידור של תוכנית של קול ישראל לקראת כ"ט בנובמבר, מה אתה רואה במאה שנים הבאות, מהם הצרכים, אני זוכר פחות או יותר את רוח השאלה, ואמרתי שהצורך הראשון שלנו למאה שנים הבאות הוא לזכור את 4,000 השנים הקודמות. זה הדבר הראשון שיבטיח את עתידו של העם היהודי בארץ ישראל ובמדינת ישראל.

עכשיו תרשו לי להתייחס לדבר נוסף, בשבוע שעבר ראיתי ציוץ בטוויטר של מו״ל הארץ עמוס שוקן. הוא התייחס למדיניות הממשלה להוצאת מסתננים בלתי חוקיים ממדינת ישראל והכותרת שעמוס שוקן בחר לתת לציוץ הזה זה ״רוצחים בחליפות״. כך הוא כינה את ראש ממשלת ישראל, אותי, וכמה וכמה מהשרים שיושבים סביב השולחן הזה.

אני מנסה לדעת מה הייתה התגובה לו הייתה אמירה כזאת אל מול איש ציבור מהמחנה האחר? אתם יכולים לדמיין לבד. במקרה הזה לא הייתה שום תגובה. לא היו דרישות לחקירות, לא היו דרישות לגינויים, לא פנו לאישי ציבור, לא היו כתבות, לא היו שידורים מיוחדים. שום דבר. כך גם עם דברים נוראיים כמו הצגת חברי כנסת כקופים – שום תגובה!

אז לכל המטיפים לנו, חגיגת הצביעות שלכם והמוסר הכפול שלכם פשוט זועק לשמיים. אני אומר לכל המטיפים לנו – אל תטיפו לנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com