משרד התחבורה אישר תקציב של כ-258.7 מיליון ש"ח לעיריית נשר - 0404
+
משרד התחבורה אישר תקציב של כ-258.7 מיליון ש"ח לעיריית נשר עיריית נשר

משרד התחבורה אישר תקציב של כ-258.7 מיליון ש"ח לעיריית נשר

עיריית נשר ממשיכה להשקיע בבטיחות בדרכים ולקדם יחד עם משרד התחבורה וחברת יפה נוף את הקמת קו המטרונית לעיר. בשבוע שעבר התבשרה עיריית נשר כי משרד התחבורה אישר את השתתפותו במימון פרויקט תחבורתי רחב היקף לשדרוג הבטיחות והתעבורה בציר התנועה הראשי בעיר – דרך בר-יהודה ובכלל זה הקמת קו מטרונית חדש מחיפה לעיר נשר. פרויקט זה עתיד לתרום גם לשיפור חזות העיר.

מדובר בהרשאה תקציבית על סך כולל של 258,690,000 ש"ח, עליה חתומים: מנכ"ל משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, והחשב הבכיר של המשרד, ישי בן אלי. המשמעות היא שההשתתפות של משרד התחבורה בפרויקט תהיה בהיקף של 100%. מדובר בהישג תקציבי אדיר של ראש העיר נשר, אבי בינמו, מנכ"ל העירייה, מיכל ליבנה וגזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, שכן בתחילה משרד התחבורה אמור היה לתקצב את הפרויקט בסכום של 40 מיליון ש"ח בלבד ואילו עיריית נשר נדרשה תחילה להוסיף סכום של כ-60 מיליון ש"ח. בתום דיונים ומו"מ שארך כשנתיים הושג הסיכום הסופי לפיו משרד התחבורה הגדיל את היקף התקצוב ויממן את כולו.

יש לציין כי קו מטרונית בין העיר חיפה לעיר נשר יציע ציר העדפה לתחבורה ציבורית שאורכו כ 7.4 ק"מ בדרך בר יהודה ממחלף גשר פז ועד אזור מחלף יגור. העבודות צפויות להסתיים לקראת סוף שנת 2020.

ראש העיר נשר, אבי בינמו, אמר היום: "אני מודה לשר התחבורה, ישראל כץ, לצוות המקצועי במשרד התחבורה ולחברת יפה נוף, אשר יחד עם עיריית נשר שותפים לקידום תחבורה ציבורית יעילה ובטוחה אל העיר נשר וממנה. הסדרת דרך בר יהודה על צמתיו השונים והתאמת נתיבי התחבורה עבור המטרונית יביאו לשיפור הבטיחות, הנגישות, וזרימת התנועה בציר תנועה מרכזי זה הן עבור הולכי הרגל והן עבור התחבורה הציבורית וכלי הרכב הפרטיים. אני משוכנע כי גם בעלי העסקים בעיר נשר יצאו נשכרים, שכן פועל יוצא של שיפור הנגישות היא יצירת אטרקטיביות לעסקים קיימים על ציר המטרונית והגירה חיובית של עסקים נוספים".