מש׳ גולדין הגישה לבג״ץ בקשה לקיום דיון: ״תגובת המדינה כללה עובדות חדשות שנודעו לנו לראשונה״ - 0404
+
מש׳ גולדין הגישה לבג״ץ בקשה לקיום דיון: ״תגובת המדינה כללה עובדות חדשות שנודעו לנו לראשונה״ דובר צה"ל

מש׳ גולדין הגישה לבג״ץ בקשה לקיום דיון: ״תגובת המדינה כללה עובדות חדשות שנודעו לנו לראשונה״

היועצים המשפטיים של משפחת גולדין, פרופ׳ אביעד הכהן ועו״ד עודד סבוראי, יחד עם הקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט, הגישו הבוקר לבג״צ בקשה לקיום דיון בנושא הבג״צ על רקע תשובת המדינה שהוגשה בשבוע שעבר.

בבקשת משפחת גולדין נכתב כי תגובת המדינה כללה ״עובדות חדשות שנודעו לעותרים לראשונה, ונאמרו דברים עמומים ביותר, שמצדיקים דיון ומתן צו ביניים״.

טענת המשפחה היא שהמדינה מודה בתגובתה כי היא אינה מיישמת את החלטות הקבינט המדיני-בטחוני ובבקשת המשפחה צויין כי ״קיים הבדל מהותי בין החלטת הקבינט, לבין המדיניות בפועל. המדיניות הנהוגה כיום היא לבכירי חמאס ובני משפחותיהם. ההבדל ברור, וזאת מעבר לניסוח המעורפל, שלא ברור ממנו כלל מי מוגדר על ידי המדינה כבכיר חמאס״.

״למרבה הצער קשה להשתחרר מהרושם כי המדינה ביקשה בתגובתה להסוות פער מהותי זה בין החלטת הקבינט לבין המדיניות״.

משפחת גולדין דורשת מראש הממשלה נתניהו ושרי הקבינט המדיני-בטחוני ליישם את ההחלטות שהתקבלו בכובד ראש לאחר עבודת מטה של מספר חודשים. בין היתר דורשת המשפחה להפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס תוך הפסקת ביקורי המשפחות של אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל ופגיעה בתנאי האסירים, הפסקה מוחלטת החזרת גופות מחבלים של אנשי חמאס או מזוהי הארגון ומניעת ביקורים הומניטאריים של אנשי חמאס מעזה בישראל.