צפו במעצר: שפי פז שוחררה בתנאים והורחקה ל-15 יום משכונת אפקה ומבית נשיאת העליון - 0404
+

צפו במעצר: שפי פז שוחררה בתנאים והורחקה ל-15 יום משכונת אפקה ומבית נשיאת העליון

המשטרה עצרה את מובילת מאבק תושבי דרום תל אביב המפגינים מול בית נשיאת העליון וזאת בדרישה מוצדקת לגרש את המסתננים. בתום חקירתה, שוחררה פז בת ה-65 בתנאים מגבילים והרחקה ל-15 יום משכונת אפקה בתל אביב.

עימותים אירעו בין המפגינים לשוטרים וזאת לאחר שלטענתם המשטרה אסרה להפגין ליד ביתה.

ערן דורון, שלקח חלק בהפגנה, כתב: "מערך שלם של שוטרים חוסם כניסה לרחוב בתל אביב מתושבים. מעולם לא היו כאן בעיות, מעולם לא היתה כאן מהומה והמשטרה בכוחות מוגברים וקצין אחד ממרחב הירקון שהחליט שהוא חוסם רחוב משני קצותיו להליכה ברגל כי עשרים זקנות מדרום תל אביב מפגינות".

שפי פז אמרה לפני שנעצרה: "מדינת ישראל לא ביקשה מאיתנו רשות להפיל עלינו עשרות אלפי מסתננים ואנחנו לא מבקשים ממנה רשות להפגין מול סמלי שלטון או כל אדם או מוסד אחר. כאשר יפתרו את בעיית המסתננים, נעתר להפסיק להפגין צמוד לביתה של 'סמל השלטון' הבג"צי".

מהמשטרה נמסר: ״משטרת ישראל קוראת לציבור המפגינים לשמור על הסדר הציבורי ולשמור על החוק. המשטרה תאפשר את חופש המחאה אך תגלה אפס סובלנות למעשי אלימות ופגיעה במרקם החיים התקין של האזרחים. הערב הגיעו מפגינים אל ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בת"א. מיקום ההפגנה נקבע בתיאום עם השב"כ ובהתחשב בהמלצותיהם. יחד עם זאת, במהלך ההפגנה המפגינים התקרבו אל ביתה של הנשיאה. כוחות משטרה שנכחו במקום הרחיקו את המפגינים למקום אחר, שנמצא עדיין בקרבת מקום ובקשר עין עם ביתה של הנשיאה ומהווה חלופה ראויה למיקום ההפגנה. כמו כן, נעצרה במהלך ההפגנה חשודה (בת 65 מת"א) בגין הפרת הסדר הציבורי במקום״.